Школа молодого майстра

01 лютого 2023 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» методистом Матковською Юлією Дмитрівною було проведено засідання «Школи молодого майстра» з теми «Урок – основна форма організації процесу виробничого навчання». На засіданні було розглянуто питання структури уроку виробничого навчання, визначення мети та тривалості кожного етапу уроку.

         На засіданні були присутні молоді майстри ліцею: Кузнєцова Катерина Вікторівна, Барабан Марина Ігорівна, Бондарчук Олена Олександрівна, Котова Анастасія Сергіївна, Карпенко Володимир Семенович, Воротинцева Марина Михайлівна.

         Також на засідання було запрошено заступника директора з навчально-виробничої роботи Бесараб Галина Степанівна, яка поділилася з молодими майстрами своїм досвідом.

Педагогічні читання – 2023

Вже традиційно в нашому закладі проводяться педагогічні читання. В цьому навчальному році педагогічні читання пройшли у нас 31 січня. Тема педагогічних читань «Фестиваль педагогічного досвіду». Своїм досвідом, напрацюваннями, цікавими ідеями та здобутками ділились з колегами педагогічні працівники ліцею.

Викладач Воротинцев Ю.О. поділився досвідом з теми «Використання сучасних  технологій на уроках загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки».

Юрій Олександрович презентував свій досвід використання на уроках цифрових інструментів Google, а саме Google Клас, Google Форми, Google Таблиці та Google Чат, платформи YouTubе (презентував власний канал та створені відеоуроки), прикладне програмне забезпечення EveryCircuite для проведення лабораторних занять, планшет та стилус.

Дані інструменти викладач використовує  також для проведення онлайн занять,  які сприяють підвищенню якості викладання та зацікавленості здобувачів освіти.

Пінтій Аліна Володимирівна поділилася досвідом формування мовної компетентності здобувачів освіти на уроках української мови і літератури.  

Презентувала особисті напрацювання (метальні карти, ситуативні вправи, вправи «з клоуз-текстами», інтерактивні вправи, кроссенси, тощо),  методи та засоби, завдяки яким вона досягає мети – створення духу творчості, партнерства, взаємодопомоги, оновлення діяльності на основі освоєння новітніх технологій, спрямованих на розвиток  мовної компетентності  здобувачів освіти.

Викладач Рудя Світлана Василівна поділилася досвідом реалізації наскрізних ліній на уроках англійської мови.

Для досягнення поставленої мети викладач створює та використовує на своїх уроках різнотипові інтерактивні завдання,  освітню платформу МійКлас, онлайн конструктор Wordwall, віртуальну дошку Google Jamboard, онлайн-сервіс LearningApps, тощо.

 

У своєму виступі Світлана Василівна зазначила, що ми,  викладачі,  повинні сформувати творчу та відповідальну особистість, що вмітиме швидко пристосовуватись в мінливому світі, буде здатна постійно навчатися, критично мислити та генеруватиме нові ідеї. Впровадження змістових ліній дозволили б не тільки успішно адаптуватися у новому соціальному  та інформаційному середовищі,  але й активно впливати на нього в інтересах збереження й подальшого   розвитку людського суспільства та довкілля.

Викладач професійно-теоретичної підготовки  Дадика Ганна Вячеславівна поділилася досвідом удосконалення комплексно-методичного забезпечення з предмета «Охорона праці».

Основними напрямками роботи викладача є: вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних  технологій,  аналіз результатів цієї роботи, огляди методичної літератури та фахових видань, вивчення передового педагогічного досвіду, організація самоосвітньої роботи, розробка заходів з підвищення якості навчання і виховання здобувачів освіти, ефективне використання дидактичних матеріалів, створення засобів навчання, робота з обдарованими здобувачами освіти, оновлення навчально-плануючої документації згідно нових стандартів, оновлення паспорту навчального кабінету, поповнення кабінету стендами, макетами,  засобами наочності, тощо.

Практичний психолог Фоміна Вікторія Сергіївна поділилася практичним досвідом своєї роботи.

Професійним кредо Вікторії Сергіївни є: «Не дивитися на дитину, а бачити її, не слухати, а чути її, не знати все про неї, а розуміти її». Методичне проблемне питання практичного психолога: Сприяння розвитку особистості шляхом формування психологічної та соціальної компетентності. Фоміна В.С. презентувала свій досвід роботи відповідно до напрямків своєї діяльності: психодіагностична робота,  консультаційна робота,  просвітницька робота,  профілактична робота,  корекційно-відновлювальна робота,  організаційно-методична робота та самоосвіта.

Педагогічні читання  сприяють підвищенню педагогічної майстерності педагогів. Це наче методичний майданчик, що дозволяє просувати інноваційні ідеї в педагогіці.

Заняття, присвячене східному Новому року

Напередодні наші східні сусіди зустрічали Новий рік. В Китаї Новий рік за традицію починається не так, як в Україні чи в більшості інших країн світу. Дату щороку визначають за місячним календарем, тому завжди відрізняється. Наступний рік у Китаї починається в другий молодик після зимового сонцестояння. Тому 2023  Китайський Новий рік прийшов 22 січня і закінчиться 9 лютого 2024 року. Святкування в Китаї відбувається цілий тиждень — від 21 до 27 січня.

Майстер виробничого навчання ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” Кузнєцова К.В. провела заняття з групою №53-кп присвячене цій події.

 Однією із традицій сходу є приготування страви «Китайські пельмені» (різного кольору), здобувачі освіти експериментували з начинками, кольорами та навіть розмірами. 

 Китайські пельмені цзяоцзи – найпоширеніший вид подібних виробів. Їх нескладно приготувати, використовуючи прісне тісто і будь-яку начинку. 

Всі із задоволенням виконували свої завдання, в майстерні панувала атмосфера конкуренції: «Хто більше?»; «У кого краще?».

Здобувачі освіти добре попрацювали та після колективної праці сіли гуртом і посмакували власноруч приготовленні смаколики.

Волонтерство допомагає побачити світ по-новому

В Україні споконвіку існує традиція взаємодопомоги. Волонтерство, мотивоване російською агресію, набуло нечуваних масштабів. Здається, зараз немає людини, яка б так чи інакше не була задіяна у допомозі армії.

8 січня 2023 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася зустріч ліцеїстів з бійцем військової частини А 2802 Стороженком Анатолієм, нашим земляком, який після лікування у госпіталі повертався до лав ЗСУ.

Спочатку воїн розповів про важкі реалії подій Бахмутського напряму, а потім здобувачі освіти груп зварювальників та автослюсарів в присутності адміністрації та працівників ліцею передали побратимам Анатолія власноруч виготовлені буржуйки, мангали та гостинці до свят.

На згадку воїн залишив прапор з написом щирих слів подяки.

 

На жаль, сьогодні ми отримали трагічну звістку про загибель Стороженка Анатолія на передовій. Та ми знаємо, що Герої не вмирають. Вічна пам’ять та Слава Герою.

Також 9 січня 2023 року при зустрічі з бійцями ВЧ-7096 12 окремого стрілецького батальйону воїнам ЗСУ Херсонського напрямку було передано генератор та буржуйку.

Прояв доброчинності – це почуття потреби реалізувати громадянську позицію. Волонтерство допомагає побачити світ по-новому, радіти тому, що маємо. Саме такими є наші ліцеїсти.

З Днем Соборності України

З нагоди відзначення Дня Соборності України  22 січня 2023 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” здобувачі освіти груп №43-с/з та №47 с/з,  за сприяння майстрів виробничого навчання Воротинцевої М.М. , Войченка П.Д. та класних керівників Пінтій А.В.  та Марініч Ю.В., відтворили  нерозривний символічний живий ланцюг єдності, щоб відчути дух свободи й гордості за свою країну.

Перші випускники  2022-2023 навчального року

     Другий семестр 2022-2023 навчального року розпочався з гарної події. 18 січня 2023 року здобувачі освіти 4-го курсу групи № 40-кп з професії: Кухар. Продавець продовольчих товарів (майстер виробничого навчання Фодченко Римма Миколаївна) з гарним настроєм і трохи схвильовані зібралися у ліцеї або захистити свої творчі дипломні роботи, які виконувалися протягом проходження навчання на виробництві та виробничої практики. 

      Творча дипломна робота складалася з письмової частини (пояснювальної записки) та двох презентацій, адже випускники отримують дві професії.

       Не простий час дістався для навчання здобувачам освіти та для викладачів і майстрів виробничого навчання. Але тепер вже всі ці труднощі та хвилювання позаду. Хоч і крута перша сходинка до професії була, але вона подолана. Так тримати і надалі!

        Поки здобувачі освіти схвильовано захищали свої роботи, потихеньку збиралися їхні батьки, родичі та друзі. А декого прийшли підтримати і чоловіки.

        Після оголошення результатів всі дружно перемістилися у актову залу, де випускників урочисто привітали із закінченням навчання у Южноукраїнському професійному ліцеї і отриманням диплому кваліфікованого робітника галузі «Торгівля та громадське харчування». На згадку про роки навчання у ліцеї, випускникам групи №40-кп подарували відеоролик, який підготували Воротинцев Юрій Олександрович та Воротинцева Марина Михайлівна з цікавої підбірки фотографій із архіву Королькової Олени Григоріївни.  

     

З гарним настроєм та задоволені тим, що виконали дуже важливу для себе задачу, покидали наш заклад у цей памꞌятний день перші випускники 2022 – 2023 навчального  року.

Захід до Дня вшанування захисників Донецького аеропорту

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів». Україна вшановує захисників Донецького аеропорту. Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні аеропорту також брали участь волонтери та медики. 18 січня здобувачі освіти та діти сироти ВПО разом з вихователем Кравчук С.Л. відвідали Южноукраїнський краєзнавчий музей, де вшанували пам’ять захисників та переглянули фільм “Кіборги”.

Діти до сліз були вражені безстрашністю та незламністю “кіборгів”, котрі показали всьому світу, що боротися за рідну землю потрібно до кінця. Слава героям! Вони навічно залишаться в наших серцях. Пам’ять про них житиме вічно. 

Виховний захід «Така потрібна і небезпечна електрика»

26 грудня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» майстром виробничого навчання Поліщук О.В. в рамках тижня електротехнічних дисциплін та з нагоди святкування Дня енергетика, було проведено в групі №45-е виховний захід «Така потрібна і небезпечна електрика».

Даний захід було проведено з метою  набуття молодим поколінням соціального досвіду, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в молоді рис громадянина української держави, правової, трудової і екологічної культури.

Виховний захід було поділено на блоки:

 • Блок 1 – Така потрібна і небезпечна електрика
 • Блок 2 – Цікаві факти про електрику
 • Блок 3 – Країна зашифрованих слів
 • Блок 4 – Відгадай загадку про електрику

Захід пройшов вдало, здобувачі освіти комунікабельні, охоче брали участь в обговоренні проблемних питань, виконували всі поставлені перед ними завдання. Переможцям були вручені сувеніри та солодощі. 

Квест «Знайди енергію»

Основна задача нашого навчального закладу – підготовка конкурентоспроможного фахівця. Під час навчання здобувачі освіти пізнають різні аспекти своєї майбутньої спеціальності.

            Зазвичай,  напередодні Дня енергетика, у ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” проводяться виховні інформаційні заходи, тематичні години. 

20 грудня майстром виробничого навчання за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» групи №49 Бурцевою І.В. був організований квест «Знайди енергію». У заході взяли участь команди груп №49-е та №52-р/к.

            Під час квесту здобувачам освіти  була надана  можливість активно оперувати знаннями, здобутими на виробничому навчанні та у процесі самостійної роботи. Мета заходу – формувати вміння та навички учнів самостійно систематизувати та поглиблювати знання, використовувати їх у практичній діяльності. Квест – це живий, творчий процес, який не може бути запрограмований в усіх деталях. Безперечно, подання інформації в ігровому форматі надовго запам’ятається підліткам.

            За кмітливість та правильне виконання завдань, усі учасники квесту отримали  солодкі подарунки.

 

Інтелектуальна гра «Електробій»

В рамках тижня електротехнічних дисциплін,  напередодні Дня енергетика, 21 грудня 2022 року,  в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» викладачем професійно-теоретичної підготовки Воротинцевим Ю.О. проведено інтелектуальну гру «Електробій». Учасниками гри були здобувачі групи №49-е (команда «Фаза А жовті»),  групи №45-е (команда «Фаза В зелені») та групи №41-е (команда «Фаза С червоні»).

Для здобувачів освіти були підготовлені цікаві конкурси, такі як: лабіринт «Фізичні величини», «Наукова доповідь», «Знавці електрики», «Очманілі ручки», «Хто кого?», «Обгін на задачі», в яких вони із зацікавленістю брали участь.  Учні показали свої знання та навички з фізики, електротехніки та спеціальної технології.

Оцінювало конкурси  журі: заступник директора з НВихР Стебловська А.Л., методисти Матковська Ю.Д. та Грищенко С.Г.

 

Привітальна відео-листівка до Дня енергетика

У рамках тижня електротехнічних дисциплін в ДНЗ “Южноукраїнському професійному ліцеї майстром виробничого навчання Верчук Н. А. у співпраці з класним керівником Фоміною В.С., майстром виробничого навчання Бурцевою І.В. та здобувачами освіти груп 41-е та 49-е створена привітальна відео-листівка до Дня енергетика. У сюжетах відтворено основне підприємство міста, на якому здобувачі освіти проходять виробничу практику та в подальшому працюють на ньому, щирі привітання колегам та здобувач освіти від наставників. А також, бачення здобувачами освіти значення обраної професії та її важливість у житті. На закінченні привітальної листівки пролунали  привітання зі святом енергетика та новорічними святами.

 

Благодійна акція до Дня Збройних Сил України «Підтримаймо бойовий дух військовослужбовців»

За ініціативою учнівського самоврядування,  здобувачі освіти групи №49-е (класний керівник Фоміна В.С., майстер виробничого навчання Бурцева І.В.) та  групи №41-е (класний керівник Чумаченко О.А., майстер виробничого навчання Верчук Н.А.) за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» провели  благодійну акцію до Дня Збройних Сил України «Підтримаймо бойовий дух військовослужбовців».

         Учні  зібрали  бійцям смаколики,  їжу, одяг, ліки, засоби гігієни, виготовили окопні свічки та написали листи з побажаннями повернутися додому переможцями.

         Підлітки  розуміють, яку важливу місію виконують наші земляки і  зовсім незнайомі їм люди-воїни, боронячи нашу Україну від агресора. Кожна коробка з передачею стане символічним подарунком до прийдешніх свят, аби солдати відчули частину родинного тепла. Ці подарунки порадують захисників  у зоні бойових дій, і стануть оберегами для тих, на кому зараз лежить велика відповідальність за майбутнє нашої держави.

12 грудня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася зустріч здобувачів освіти із бійцем, який прибув на кілька днів у відпустку з передової, та знайшов час зустрітися з учнівською молоддю, щоб розповісти про будні наших військових.  Діалог був емоційним і зовсім не дитячим. Здобувачі освіти залишились упевнені, що своєї підтримкою, думками та побажаннями підтримали дух наших захисників із вдячністю за наш спокій.

    Уже наступного дня посилки вирушили в дорогу на Донецькому напрямку.

Позакласний захід «Веселі перегони»

08 грудня 2022 року в рамках тижня професії «Електрозварник ручного зварювання» викладачем професійно-теоретичної підготовки Кєрниш Л.М. та майстром виробничого навчання групи №50-з Скопич І.П. проведено позакласний захід «Веселі перегони».

 

 

В ході заходу команди груп №50-з, №11-з та №13-з змагалися, виконуючи різні цікаві конкурси: «Склади ключові слова», «Знайди однодумця», «Спритний зварник», «Реклама інструменту», «Чорна скринька», «Реклама професії» та  гра «Крокодил».

Конкурси оцінювало журі: заступник директора з НВихР Стебловська А.Л., старший майстер Арпетій О.О., майстер виробничого навчання Грищенко Н.В. та методист Матковська Ю.Д.

  Інтелектуально-спортивний  квест  “В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи”

  День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто носить форму ЗСУ.  Хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується  про безпеку кожного з нас та зміцнення обороноздатності Української держави.  

  Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.  До Дня Збройних сил України  в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» пройшов інтелектуально-спортивний  квест  “В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи”.

  Метою заходу було патріотичне виховання, відзначення  Дня Збройних Сил України, формування активної громадської позиції, навичок працювати в команді, виховання взаємоповаги один до одного. Розвиток  розумових і фізичних здібностей, кмітливості  та  спритності.

  Організаторами квесту були: класний керівник групи №49-е Фоміна В.С., майстер виробничого навчання Бурцева І.В. та майстер виробничого навчання групи 41-е Верчук Н.А. Учасниками квесту стали  здобувачі освіти I курсу групи №49-е  та  III курсу групи №41 за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

  На початку заходу  всі учасники  зібралися в актовій залі для привітання та вшанування пам’яті загиблих воїнів, здобувачі освіти поклали квіти до меморіальної дошки випускників нашого навчального закладу, які полягли на полі бою за Україну.

  Потім учасникам  квесту було оголошено завдання,  умови та правила гри. Кожна команда повинна була пройти за своїм маршрутом, розгадати загадки, виконати особливі  завдання на кожній станції.

  Координаторами на станціях були викладачі: Петрина В.О. (станції «Залізна рука»  та « Спортивна»),  Повознюк М.М. (станція « Влуч у ціль»),  Пінтій А.В. (станція «Мовна»),  Дадика В.М. (станція «Віхи історії»),  Мітченко О.А. (станція «Географічна»), Чумаченко О.А. (станція «Військова»),  Стебловська А.Л. (станція «Дешифратор»), Матковська Ю.Д. (станція «Художня»).

   

   Змагання  пройшли в атмосфері «позитивної конкуренції»,  захід пройшов цікаво та змістовно, а в кінці  всіх учасників чекав солдатський куліш.

  Організатори заходу дякують колегам, які долучились до проведення квесту.

   Також  дякуємо кожному захиснику і захисниці, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов’язок, мужньо протистоїть агресору.

  Ми віримо в мирну Україну! Ми віримо в ЗСУ і сили оборони!

  Позакласний захід “Показуха”

  08 грудня 2022 року в рамках тижня зварювальних дисциплін майстром виробничого навчання групи №46-з Грищенко Н.В. проведено позакласний захід «Показуха». 

  В ході заходу команди «Зварник» та «Електрод» змагалися, виконуючи різні цікаві конкурси: «Візитна картка», «Розминка», конкурс «Пантоміма», «Спритний зварник», Художнє мистецтво», тощо.  Конкурси оцінювало авторитетне журі  у складі:  заступник директора з НВихР Стебловська А.Л., викладач професійно-теоретичної підготовки Кєрниш Л.М., старший майстер Арпетій О.О. та методист Матковська Ю.Д.

  Такі заходи допомогають здобувачам освіти  поглибити знання здобувачів освіти зі зварювання, розвивати культуру мовлення та взаємоспілкування, формувати в них вміння працювати в колективі та відповідати за прийняті рішення.

  Зустріч здобувачів освіти ліцею з воїном ЗСУ, захисником України

  05 грудня 2022 року, на передодні святкування Дня Збройних сил України, в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулась зустріч з воїном ЗСУ, нашим випускником, учнем групи №61-з Євгеном С., який прибув в короткочасну відпустку із зони бойових дій. Цю зустріч організували викладач професійно-теоретичної підготовки Кєрниш Л.М та майстер виробничого навчання Скопич І.П.

   

  Здобувачі освіти мали змогу з перших вуст почути, як українські військові захищають нашу Україну, подивитись фото та відеоматеріали про бойові будні військових, а також передати подарунки для них.До участі долучились здобувачі освіти груп №50-з, №51-сз, №46-з, №42-з, №43-сз, №13-з та 11-з. На уроках виробничого навчання ними були виготовлені буржуйки – для того, щоб наші воїни могли зігрітись після виконання бойових завдань, працівники їдальні  – напекли смаколиків, а технічні працівники – нав’язали нашим воїнам теплих шкарпеток та ковриків.

   

   

  Ми переконані, що кожна наша дія і справа важлива, бо наближає нас, українців, до омріяного переможного дня.

  Дякуємо кожному воїну за сміливість, мужність, за боротьбу за нашу землю, наше майбутнє та нашу Україну.

   

   

  Розпочався тиждень зварювальних дисциплін

  05 грудня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» розпочався тиждень зварювальних дисциплін. Розпочали тиждень здобувачі освіти групи №50-з, які разом з майстром виробничого навчання Скопич І.П. та викладачем Кєрниш Л.М. запросили всіх бажаючих відвідати виставку своїх перших творчих робіт під гаслом «Перший бублик не завжди глевкий». Продемонстрували мозковий штурм «Мої перші професійні знання», виконали фрагмент дивертисменту «Як я обрав професію» та зробили фото на згадку.

   

  Екскурсія до ІКЦ “Імпульс”

  02 грудня 2022 року для здобувачів освіти ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» (група №52-рк) майстром виробничого навчання Поліщук О.В. організовано екскурсію до інформаційно-культурного центру «Імпульс» Енергоатом ВП ПАЕС.

  Екскурсійна програма включала в себе надання інформації для набуття власного усвідомленого і обґрунтованого ставлення до енергетики взагалі і атомної енергетики зокрема. Здобувачів освіти ознайомили з фізичними явищами, які лежать і основі використання ядерної енергії для виробництва тепла і електроенергії, радіацією та її дією на людину і довкілля.

  Були проведені різноманітні конкурси, в яких здобувачі освіти активно брали участь. Переможці були відзначені презентами від  ВП ПАЕС.

   

  Розвивальне заняття до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

      Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який щорічно проводиться 1 грудня, спрямований на зміцнення організованих зусиль по боротьбі з епідемією віл-інфекції у глобальному масштабі.

     Просвітницька робота та профілактика є основним напрямом у боротьбі з цією страшною інфекцією! 

     01 грудня 2022 року практичний психолог ліцею Фоміна В.С. провела розвивальне заняття для здобувачів освіти на якому було розглянуто питання актуальності ВІЛ/СНІДу в світі та в Україні зокрема.

     Особливу увагу було приділено  питанням боротьби з дискримінацією та стигмою хворих на  ВІЛ/СНІД.

      На занятті активно обговорювалося питання не лише шляхів передачі ВІЛ-інфекції, а й те, як не  можна  інфікуватися вірусом.

     Також приділили увагу де можна зробити обстеження на ВІЛ, чому важливе дане обстеження, а також щодо заходів, де можна отримати детальну інформацію з питань ВІЛ-інфекції та своєчасно дізнатися про свій ВІЛ-статус, коли допомога можлива та ефективна.

    Здобувачі освіти, за допомогою інтерактивних завдань, створених у  сервісі LearningApps змогли перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі.

   

  На завершення заходу, підліткам були роздані пам’ятки, на яких була корисна просвітницька інформація.

    Підводячи підсумки заходу, діти зробили висновок, що обізнаність в питаннях профілактики ВІЛ-інфекції та здоровий спосіб життя, найкращі методи профілактики СНІДу.

  Захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

  1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

  День боротьби зі СНІДом проголошено Всесвітньою організацією охорони здоров’я та вперше відзначено 1 грудня 1988 року. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

  Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему. За останні роки розповсюдження ВІЛ-інфекції серед підлітків та молоді набуло характеру епідемії.

  Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

  Символом боротьби зі СНІДом стала червона стрічка. Як символ боротьби з ВІЛ/СНІД вона була запропонована у 1991 році американським художником Франком Муром, який належить до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї».

  Здобувачі освіти ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» (група №46-з) разом з майстром виробничого навчання Грищенко Н.В. та класним керівником Грищенко С.Г. долучились до заходів, які проводять цього дня по всьому світі: створено інформаційний плакат «Не дай СНІДу шанс!», працівникам ліцею та здобувачам освіти були прикріплені червоні стрічки, як символ боротьби зі СНІДом, проведено фото-флешмоб, до якого долучилися всі бажаючі.  

   

  Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе здобувачам освіти  захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість. Тож бережіть себе і будьте здорові!

  Разом до Перемоги

  З перших днів війни у суспільстві з’явилися ініціативи, команди, які не впали у розпач, а відразу мобілізувалися для вирішення спільних проблем. Це стало своєрідним внеском у спільну справу-перемогу над ворогом.
  Працівники Южноукраїнського професійного ліцею не були байдужими до всього, що відбувалося в країні. З перших днів війни активно реагували на різні виклики. Долучалися до приготування страв для Тро, збирали кошти. Цими днями технічний персонал ліцею планує передати нашим воїнам теплі шкарпетки. В кожну пару вкладено душу і тепло рук в’язальниць. А також материнське благословіння і щире
  бажання здоров’ я нашим незламним захисникам.
  Ми переконані, що кожна наша дія і справа важлива, бо наближає нас, українців, до омріяного переможного дня.

  Участь в заході до Дня Гідності і Свободи

  21 листопада  ми відзначаємо День Гідності і Свободи – свято встановлене на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу.

         Цьогоріч Україна відзначає його у стані повномасштабного російського вторгнення та знову ціною життів виборює своє право на Гідність та Свободу. Нині, коли народ України  став на захист Батьківщини, ці поняття набувають нового значення. Саме за них воюють захисники і захисниці і не віддадуть ворогові ні клаптика нашої території. Саме ці ідеї охоплюють серця мужнього, гордого та незламного народу.

        Гортаючи сторінки нашої історії ми вкотре низько схиляємо голови, згадуючи ті події. До заходів, присвячених цій знаменній даті, долучився Южноукраїнський професійний ліцей. Здобувачі освіти груп 52, 45 та 47,  викладач Дадика В.М. та майстер виробничого навчання Поліщук О.В. відвідали Южноукраїнський міський історичний музей. Працівники музею підготували захід, присвячений цій історичній даті нашої держави. З присутніми поділилися своїми спогадами учасники тих подій, які  стали початком боротьби за Гідність та Свободу нескореного народу.

       Свобода і новий день мають свою ціну. І тепер ми знаємо яку.

  Захід до Міжнародного Дня толерантності

  16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, в якій йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Принципи толерантності закріпили у Загальній декларації прав людини.

    У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, 16 листопада 2022 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” практичним психологом Фоміною В.С. було проведено заняття з елементами тренінгу на дану тематику.

   Головною метою було: формування уявлення про толерантність як універсальний принцип життя людини; формування та розвиток толерантності як особистісної риси характеру; розвиток навичок ефективної міжособистісної взаємодії; підвищення загальної психологічної культури здобувачів освіти; створення умов для гармонійного психічного розвитку особистості.

        Під час заняття підлітки дізналися про свій рівень толерантності за допомогою  експрес-тестування, нагадали поняття та ознаки толерантності. Разом зі своїми майстрами виробничого навчання Корольковою. О.Г. та Фодченко Р.М., які долучилися до заходу, виконували вправи, що сприяли розумінню та прийняттю цінностей кожної особистості.

  Вправа “Біла ворона” продемонструвала присутнім психологічний стан людини, яка за певними ознаками  відрізняється від решти. Учасники заняття змогли відчути як змінюються почуття людини в ситуації тиску та підтримки.

   Заняття пройшло жваво та цікаво, в кінці зустрічі всі спільно дійшли висновку, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості.

   

   

  Радіодиктант національної єдності – 2022

  Сьогодні, 9 листопада – у День української писемності та мови, відбувся традиційний Радіодиктант національної єдності, що вже перетворився на міжнародний флешмоб і щороку охоплює все більшу кількість учасників. Мета його – об’єднати людей навколо України в усьому світі, а також перевірити грамотність учасників.

  Члени педагогічного колективу Державного навчального закладу “Южноукраїнський професійний ліцей”, працівники ліцею та здобувачі освіти групи №49-е також долучилися до його написання. Коли люди різного віку, різних спеціальностей одночасно пишуть диктант, то в них з’являється відчуття належності до чогось масшабного та важливого. Тож така акція демонструє цінність української мови, а учасники своїм прикладом стають мотивацією для інших вчити, поважати рідну мову й не боятися помилок.

  Спадщина тисячоліть

  Напередодні Дня української писемності і мови, 8 листопада 2022 року, викладачем української мови і літератури Пінтій Аліною Володимирівною у групі №41-е був проведений позакласний виховний захід на тему: “Спадщина тисячоліть”.

  Завдання заходу – збагатити знання здобувачів освіти відомостями про історію виникнення письма, розвитку писемності Київської Русі, нагадати історію свята. Перед слухачами був продемонстрований відеоматеріал, який допоміг сформувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

  Учасники заходу із цікавістю взяли участь у обговоренні побаченого. Викладач продекламувала вірш сучасного автора на досить актуальну і болючу мовну тему: Якщо ця мова не твоя-то і країна , мабуть, також. Хто не нащадки солов’я, тому й гніздо не йде у спадок. Включай інстинкти солов’я і вчи ,нарешті, рідну мову! Тож меседж про важливість удосконалення знань з рідної мови знайшов свого адресата.

  Вічна пам’ять Герою!

  Колектив Державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей» висловлює щирі співчуття Топаловій Людмилі Іванівні, родині, близьким та друзям з приводу передчасної смерті сина-героя Сергія Топалова.

  Добрий, світлий спомин про героя-захисника назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, усіх тих, хто знав його, любив та шанував.

  Сумуємо разом з Вами, підтримуємо в годину скорботи. Герої не вмирають! Вічна пам’ять Герою!

  Виготовлення оберегів для захисників

  26 жовтня 2022 року здобувачі освіти ДНЗ “Южноукраїнський професіний ліцей” та діти ВПО відвідали цікавий майстер-клас з виготовлення оберегів для захисників, який відбувся в Южноукраїнському краєзнавчому музеї. Діти були в захопленні від такого заняття, а головне-результат вдався на славу. Ці браслети-обереги будуть передані захисникам.

  Торгівля людьми – сучасні прояви рабства

  18 жовтня відзначався  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення.

     Щоб   привернути увагу, розповісти про ризики,  на які наражаються українці, в Державному навчальному закладі «Южноукраїнський професійний ліцей»  практичний психолог Фоміна Вікторія Сергіївна провела години психолога на дану тематику. Мета яких – підвищити рівень поінформованості та усвідомлення здобувачами освіти  викликів сьогодення, гостроти проблеми торгівлі людьми у наш час, обговорити причини, форми та ознаки цього явища.

     Також підлітки звернули увагу  на питання: актуальні дані по торгівлі українцями; поточні загрози, пов’язані з торгівлею людьми, що робити, якщо потрапив у біду; пройшли анкетування та  познайомились  із національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

   

  Навчання з надання домедичної допомоги

  18 жовтня 2022 року в гуртожитку ліцею відбулась зустріч здобувачів освіти з медиками-волонтерами.

  В рамках проекту: “Збільшення можливостей самодопомоги громад та їхньої опірності у надзвичайних ситуаціях” волонтери-рятувальники “Мальтійської служби допомоги Южноукраїнського осередку” провели навчання з надання домедичної допомоги. 

  Урок доброти

  До Всесвітнього дня тварин 6 жовтня 2022 року в гуртожитку ліцею вихователем Кравчук С.Л. та практичним психологом Фоміною В.С. проведено урок доброти: “Кожній тварині потрібна родина”. Мета заходу: сформувати підвищення суспільної свідомості та активності учнів щодо захисту тварин, поглибити уявлення дітей про правила догляду за тваринами, виховати у дітей гуманне та відповілальне ставлення до тварин. Урок доброти дійсно став для учнів справжнім антистресовим заходом та подарував дітям відчуття єдності у площині добра.

   

  Патріотичний квест

  29 вересня 2022 року здобувачі освіти ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”, які проживають в гуртожитку відвідали Южноукраїнський краєзнавчий музей і стали учасниками патріотичного квесту. Діти дізналися багато цікавого та пізнавального про нашкрай, культуру, сьогодення. Всі отримали найкращі враження та емоції.

  З Днем працівників освіти!

  Шановні колеги,

  прийміть щирі вітання з нагоди свята!

  Щиро і сердечно вітаємо вас із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто допомагає молоді здобувати професію, відкривати скарбницю знань і мудрості.

  Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.

  Від щирого серця бажаємо вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.

  Щастя, добра, благополуччя вам і вашим родинам!

  З повагою, адміністрація ліцею

  Онлайн лінійка “Пам’ятаємо Героїв України!”

  Майстром виробничого навчання Верчук Н.А., практичним психологом Фоміною В.С. та здобувачем освіти групи №41-е Шевельовим Олександром створено онлайн лінійку “Пам’ятаємо Героїв України!” в пам’ять про загиблих воїнів, наших земляків та випускників нашого ліцею (2014 – 2022 р.р.)  

  Спортивні змагання в рамках Олімпійського тижня #Olimpiclesson

  В рамках Олімпійського тижня 21 вересня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» керівником фізичного виховання Петриною В.О. проведено змагання зі стрибків у довжину з місця серед здобувачів освіти гуртка спортивного напрямку з волейболу.

  В змаганнях взяли участь 14 здобувачів освіти: 11 юнаків та 3 дівчини.

   

  За результатами змагань:

  І місце виборов Пшеничний Станіслав (група №11-з) з результатом 2м 51 см,

  ІІ місце – Бербега Валентин (група №42-з) 2м 50 см,

  ІІІ місце – Грицак Валерій (група №42-з) 2м 40 см.

  Вітаємо переможців! Бажаємо нових спортивних досягнень! 

  Екскурсія до  Державної пожежно-рятувальної частини №25

  В рамках проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності», з метою  навчання підлітків  правилам  безпеки,  розширення інформованості здобувачів освіти про світ професій, майстром  виробничого навчання Бурцевою І.В. та класним керівником Фоміною В.С. групи № 49-е  12 вересня 2022 року було організовано екскурсію до Державної пожежно-рятувальної частини №25 Головного управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

        Під час екскурсії підлітки  мали змогу ознайомитися з правилами пожежної безпеки, пригадали порядок дій  при виникненні пожежі, розширити уявлення про роботу пожежників та дізнатися, як оперативно-рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

     Також вогнеборці розповіли про свої будні, виїзди, про те, як доводиться стикатися з людською бідою через знищене вогнем  майно. До яких наслідків можуть призвести хибні виклики

       Також продемонстрували здобувачам освіти  захисну амуніцію  та дали можливість всім бажаючим його приміряти.

       Найбільше учням запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням.

      Такі зустрічі підлітків з рятівниками є важливою  складовою у процесі навчання основам пожежобезпечної поведінки.

      Дякуємо співробітникам  ДПРЧ №25  за захоплюючу та пізнавальну екскурсію!

  З початком нового навчального року!

  Шановні колеги!
  Від усієї душі вітаємо Вас з Днем знань та початком навчального року!
  1 вересня – це початок нового етапу в плідній роботі педагогів, осягнення учнями законів науки та суспільного життя, дивного світу знань і відкриттів.
  Нехай цей день стане для всіх нас – Днем великих надій! І нехай ніколи не вичерпається прагнення до знань, закладене природою в кожному з нас!

  Шлях до знань цього року сповнений болю, випробувань, терпінь і великих змін. Та мужність і стійкість наших захисників надихають увесь світ і нас також. Тож бажаємо всім мирного неба, спокою в родинах і швидкої перемоги! 

  Адміністрація ліцею

   

  Допомога воїнам ЗСУ!

  Здобувачі освіти ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”, група №41-е, під керівництвом майстра виробничого навчання Верчук Н. А. та класного керівника Чумаченко О. А. продовжують волонтерити, а також підтримувати зв’язок з нашими випускниками, які зараз захищають Україну від російських окупантів. Цікавимось про їхнє сьогодення, про їх потреби. 

  І ось до нас звернувся один із воїнів з проханням: де можна придбати зимові берці. Тож здобувачі освіти  групи №41-е відгукнулися на прохання Артема, знайшли взуття та ще й вирішили самі придбати. Все було вирішено і посилка була доставлена до адресату. 

  Артем щиро дякує викладачам, учням та колективу технічних працівників нашого ліцею за придбане взуття, смаколики та  теплі шкарпетки.

  Дякуємо нашим воїнам і гордимося, що наші випускники – славні воїни ЗСУ!

  Разом до ПЕРЕМОГИ!