Національно-патріотичне виховання

Навчально-виховний процес ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”  направлений на формування у майбутніх фахівців почуття національної гідності та гордості за наш український народ та свою Батьківщину, становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

Виховання передбачає глибоке розуміння викладачами, майстрами виробничого навчання, вихователями характерних рис, індивідуальних особливостей учнів, поваги до них, турбота про розвиток здібностей учнів, формування їх смаків, вивчення історії та культури України та рідного краю.

Національне виховання в ліцеї починається 1 вересня з Дня знань. Під час урочистої лінійки застосовується державна символіка, звучать українські пісні.

На уроках теоретичного та виробничого навчання проводиться вивчення національної спадщини, історичне минуле, яке поєднується із сьогоденням.  Викладачі загальноосвітніх та спецпредметів під час уроків сприяють національному вихованню учнівської молоді.

Викладачами української літератури та бібліотекарем проводяться різноманітні заходи по національному вихованню, а саме вивчення життєвого та творчого шляху українських письменників, позакласні заходи.  Сприяють вихованню почуття патріотизму, глибокої любові до рідного краю шевченківські літературні свята, які стали традиційними у ліцеї.

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління. Воно формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

Національно-патріотичне виховання в ліцеї здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Рекомендації щодо проведення уроків мужності

Документальний фільм ІВАНА КРАВЧИШИНА “Чона піхота” про невідомі сторінки історії визволення КИЄВА восени 43-го року.

Документальний фільм з циклу – “Наша історія “з валідолом”” автор, режисер ІВАН КРАВЧИШИН

18 історій, що сталися на території України під час другої світової війни і проходили в радянських відомствах під грифом” цілком таємно “. 18 страшних фактів, що мають документальне підтвердження та свідчення очевидців.

Корюківка, 1943: злочин проти людяності