Вишиванка – генетичний код нації

Щорічно в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Це поки неофіційне свято. Відзначати його почали у 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть. У кожному регіоні України є свої традиції вишивки, символічні орнаменти, але незмінним є одне: вишиванка – це частина генетичного коду нашого народу. Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. В умовах воєнного часу в День вишиванки в Україні не проводиться дефіле вишиванок чи масові заходи, але долучитися до свята може будь-хто – потрібно одягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською символікою.

 

18 травня 2023 року здобувачі освіти нашого закладу також взяли участь у відзначенні цього свята.

Ліцеїсти групи №51-с/з та викладачі української мови і літератури провели пізнавальну гру на платформі Kahoot, під час якої учасники дізналися багато цікавих фактів про вишиванку, адже, Всесвітній день вишиванки – свято національної єдності та ідентичності, ідея якого – об’єднати українців та людей світу довкола нашого генетичного коду.