Мандрівка країнами Євросоюзу

Європе́йський Сою́з — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р. Сьогодні в об’єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн людей. В ЄС запроваджується єдина валюта — євро. Де-факто столицею Європейського Союзу є Брюссель. Європейський Союз є повноправним членом Організації Об’єднаних Націй, Світової організації торгівлі та має представництва у «Великій Вісімці» та «Великій двадцятці».
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Також 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.
Україна – єдина держава – не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

«Мандрівка країнами Євросоюзу» – під таким гаслом 15.05.2023 року у Державному навчальному закладі «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася презентація країн, що входять до складу Євросоюзу.
Групи 49-е – Австрія. Хорватія, Чехія, Італія
50-з – Бельгія, Болгарія, Данія
53-к/пр – Естонія, Фінляндія, Нідерланди
45-е – Ірландія, Литва, Люксембург
47-с/з – Польща, Португалія, Румунія
48-к/пр – Словаччина, Словенія, Швеція

Здобувачі освіти мали можливість заочно подорожувати країнами, ознайомитись з їх історією, культурою та народними традиціями.