Daily Archives: 18 Травня, 2023

Тиждень безпеки дорожнього руху

В рамках проведення 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху 17 травня 2023 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” майстер виробничого навчання групи №53-к/п Кузнецова К.В. провела цікаву виховну годину з елементами вікторини.

Багато хто знав ці правила, деякі ознайомились, деякі узнали щось новеньке.

Дуже важливо нагадувати здобувачам освіти за правила дорожнього руху та безпеку життєдіяльності задля того, щоб зберегти здоров’я і життя нашої нації.

Крим – це Україна

З метою вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар, 18 травня 2023 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” класним керівником Кєрниш Л.М. та майстром виробничого навчання Скопич І.П. було проведено виховну годину в групі №50-з на тему: “Крим – це Україна”.

Здобувачі освіти ознайомились з документальними відеоматеріалами, в яких очевидці розкривали страшну правду про один зі злочинів тоталітарного сталінського режиму.

Спостерігали страшні кадри вигнання цілого народу. З цікавістю слухали розповідь відомого актора Ахтема Сеїтаблаєва про страждання своїх батьків та своє життя у вигнанні. 

 

 

Вишиванка – генетичний код нації

Щорічно в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Це поки неофіційне свято. Відзначати його почали у 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки в нашій країні, а й за кордоном.

Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть. У кожному регіоні України є свої традиції вишивки, символічні орнаменти, але незмінним є одне: вишиванка – це частина генетичного коду нашого народу. Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. В умовах воєнного часу в День вишиванки в Україні не проводиться дефіле вишиванок чи масові заходи, але долучитися до свята може будь-хто – потрібно одягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською символікою.

 

18 травня 2023 року здобувачі освіти нашого закладу також взяли участь у відзначенні цього свята.

Ліцеїсти групи №51-с/з та викладачі української мови і літератури провели пізнавальну гру на платформі Kahoot, під час якої учасники дізналися багато цікавих фактів про вишиванку, адже, Всесвітній день вишиванки – свято національної єдності та ідентичності, ідея якого – об’єднати українців та людей світу довкола нашого генетичного коду.

 

 

Проведено захід до Дня Європи “Hello, Europe”

Цьогоріч Україна вперше відзначала День Європи разом із країнами Європейського Союзу – 9 травня в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський 8 травня 2023 року.

   День Європи для українців – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура, демократія і свобода. Відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні само ідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.  

18 травня 2023 року в нашому ліцеї викладачем англійської мови Рудею С.В. та здобувачами освіти групи 53-кп був проведений захід до Дня Європи “Hello, Europe”. Інтелектуальне змагання розпочалося з вступного слова викладача про свято Європи в України, мети його проведення. Було зазначено, що День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтуються на спільних цінностях та інтересах.

 

Інтелектуальна гра на платформі Kahoot – це можливість поглибити та продемонструвати свої знання європейської культури, традицій, пам’яток, здійснити віртуальну подорож до Європи.

Дружня, невимушена атмосфера, цікаві питання, дух суперництва, емоційна підтримка вболівальників панували на виховному заході продовж всієї гри. Наші вітання переможцю сьогоднішнього інтелектуального  змагання – Бодрій Анастасії!