Daily Archives: 16 Травня, 2023

Конкурс малюнків на асфальті «Європа – наш спільний дім»

День Європи – це свято, яке вже стало не лише знаковим, а й доброю традицією для всіх нас. Воно є символом співпраці та солідарності народів європейського континенту, невід’ємною частиною якого є Україна.
Головною метою свята стало формування у підростаючого покоління позитивної думки щодо євроінтеграції України, знайомство з європейськими цінностями та традиціями, популяризація європейської культурної спадщини.

16 травня 2023 року у межах Тижня Європи у Державному навчальному закладі «Южноукраїнськй професійний ліцей» відбувся конкурс малюнків на асфальті «Європа – наш спільний дім».

Під час конкурсу здобувачі освіти груп 49-е, 50-з, 51-с/з, 53-к/пр, 48-к/пр, закладу освіти висловили свою активну життєву позицію на підтримку миру в Україні та світі.

За допомогою крейди та дібраної кольорової гами вони створили неординарні шедеври.

 

Територія ліцею вмить стала схожа на невелику казкову країну, де запанували різнобарв’я та винахідливість дитячої фантазії.

Всі учасники дійства: здобувачі освіти, майстри виробничого навчання та класні керівники відволіклися від складних буднів, які війна внесла у наше сьогодення.

Мандрівка країнами Євросоюзу

Європе́йський Сою́з — союз держав-членів Європейських Спільнот, створений згідно з Договором про Європейський Союз, підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р. Сьогодні в об’єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 507 млн людей. В ЄС запроваджується єдина валюта — євро. Де-факто столицею Європейського Союзу є Брюссель. Європейський Союз є повноправним членом Організації Об’єднаних Націй, Світової організації торгівлі та має представництва у «Великій Вісімці» та «Великій двадцятці».
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Також 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.
Україна – єдина держава – не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

«Мандрівка країнами Євросоюзу» – під таким гаслом 15.05.2023 року у Державному навчальному закладі «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася презентація країн, що входять до складу Євросоюзу.
Групи 49-е – Австрія. Хорватія, Чехія, Італія
50-з – Бельгія, Болгарія, Данія
53-к/пр – Естонія, Фінляндія, Нідерланди
45-е – Ірландія, Литва, Люксембург
47-с/з – Польща, Португалія, Румунія
48-к/пр – Словаччина, Словенія, Швеція

Здобувачі освіти мали можливість заочно подорожувати країнами, ознайомитись з їх історією, культурою та народними традиціями.

Проведено позакласний захід «Маловідомі та цікаві факти про письменників Європи»

15 травня 2023 року в рамках проведення тижня Європи в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» було проведено позакласний захід «Маловідомі та цікаві факти про письменників Європи». Даний захід провела бібліотекар Шульга А.В. для здобувачів освіти групи №51-с/з.

 

На заході пізнавали цікаві факти про відомих письменників, таких як Агата Крісті, Віктор Гюго, Астрід Ліндгрен та інші.

Письменники – люди, які народилися під особливими зірками тому й такі нестандартні, виділяються із загальної маси не лише своїми талантами, але й поведінкою, звичками та дивацтвами.

 

Постійними атрибутами творчої праці багатьох письменників були предмети, прикраси, дрібнички, які викликали в них певні спогади, образи, почуття. А вони, своєю чергою, ставали імпульсом для натхнення.