Monthly Archives: Квітень 2023

Відкритий захід — вікторина “Все навколо безпеки”

27 квітня 2023 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” в рамках Тижня охорони праці майстер виробничого навчання Кузнецова Катерина Вікторівна провела відкритий захід — вікторина “Все навколо безпеки”.

Здобувачі освіти групи №53-кп розділились на команди та мали змогу позмагатись знаннями.
Команди дуже відповідально віднеслись до вікторини та були активні, в аудиторії відчувався дух розумової боротьби.

Здобувачі освіти показали свої знання з охорони праці, навчилися аналізувати, усвідомлювати та вирішувати виробничі ситуації, запобігаючи нещасні випадки для збереження власного здоров’я та життя.

Проведено національно-патріотичну військово-спортивну гру “Захисник України”

 27 квітня 2023 року в Державному навчальному закладі “Южноукраїнський  професійний ліцей” відбувся захід – Всеукраїнська національно-патріотична військово-спортивна гра “Захисник України”, яку організували та провели викладач предмета “Захист України” Повознюк М.М. та керівник фізичного виховання Петрина В.О.

Даний захід проводився з метою: сприяти згуртуванню учнівського колективу; розвивати розумові й фізичні здібності, кмітливість, спритність; виховувати патріотичні почуття до рідної України, бажання стати завжди на її захист, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння; прищеплювати інтерес до фізичної культури та спорту, навички здорового способу життя.

Здобувачі освіти груп №50з і та №51-с/з взяли активну участь в конкурсах: одягання протигаза,  практичному застосуванні знань як діяти під час надзвичайних ситуацій, розбирання та складання автомата,  спорядження магазина патронами, поштовх гирі 16 кг, змагання з армреслінгу та перетягування каната. 

Завершили гру здобувачі освіти традиційним згинанням та розгинанням рук в упор лежачи.

Проведено годину пам’яті «Чорнобиль – пам’ять України»

26 квітня 2023 року відзначаються 37-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті.
У Южноукраїнському професійному ліцеї зі здобувачами освіти першого курсу груп №49-е та 53-к/п заступником директора з виховної роботи Стебловською А.Л. проведено годину пам’яті «Чорнобиль – пам’ять України».
Метою було згадати історію аварії на Чорнобильській атомній електростанції, зберігати історичну пам’ять, виховувати особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; виховувати почуття гордості за український народ.
 
Хай Чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Дякуємо за подвиг, і вічна пам’ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою.
 

Проведено гру-вікторину «Знавці з питань охорони праці»

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці з 24 квітня по 28 квітня 2023 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» проходить Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності під девізом «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі». В навчальних групах пройшли виховні години, конкурси малюнків, квести, круглі столи, брейн-ринги, вікторини.

26 квітня 2023 року в рамках запланованих заходів інженером з охорони праці Дадикою Г.В. проведено позаурочний захід зі здобувачами освіти першого курсу групи №51-с/з «Охороні праці та техніка безпеки в професії Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Гра-вікторина під назвою «Знавці з питань охорони праці» складалася з чотирьох турів: гра «Знайди мене»; гра «Визнач відповідність»; шкідливі та небезпечні виробничі фактори; конкурс капітанів «Мозковий штурм».
Мета заходу ознайомити учнів з поняття «охорона праці», з історією виникнення дня охорони праці, ознайомити учнів нормативно-правовими документами, що спрямовані на захист життя, здоров’я та працездатності людини, поглибити знання правил дотримання безпечних умов праці, показати можливі ризики та наслідки порушення виробничої дисципліни при виконанні різних видів робіт. Розвивати увагу, почуття відповідальності, самостійність. Виховувати шанобливе ставлення до обраної професії.
 
Дві команди учасників змагалися між собою на кращі знання з питань охорони праці в області законодавства, пожежної безпеки, електробезпеки, правил дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, дотримання техніки безпеки при виконанні різних видів робіт, розглядалися ситуації, які можуть виникнути під час виконання робіт з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
 
 
 
По завершенню гри учасники заходу склали пам’ятку щодо попередження травматизму та виникнення надзвичайної ситуації на робочому місці.

Проведено брейн-ринг, присвячений Всесвітньому Дню охорони праці

З метою формування відповідальності за особисто та колективну безпеку на робочому місці 25 квітня 2023 року в рамках Тижня охорони праці в Державному навчальному закладі “Южноукраїнський професійний ліцей” проведено брейн-ринг, присвячений Всесвітньому Дню охорони праці, який підготували класний керівник групи №50-з Кєрниш Лариса Михайлівна, майстер виробничого навчання групи №50-з Скопич Ірина Петрівна, майстер виробничого навчання групи №13-з Юрій Марина Ігорівна.
Відкритий виховний захід проходив під гаслом “Зварник – коваль свого щастя, але безпека – коваль його здоров’я”. Розпочався захід інтерактивною бесідою про важливість охорони праці у побуті та на виробництві.
У брейн-рингзі брали участь команди “Металеві артисти” та “Вольфрам”. Гра складалася з 7 раундів, кожен з яких вимагав великої уваги, зосередженості, сконцентрованості, активності, динамізму та уміння працювати в команді.
 
 
Усі питання раундів були наочно та яскраво презентовані на екрані, при вирішенні аварійних ситуацій використовувалися макети та манекен зварника. Слід зазначити, що палкі обговорення та швидкість реакції капітанів команд були не єдиним перлинами зустрічі. Вже після 1-го раунду всі присутні спостерігали, як напруга суперництва поступалася ігровому та творчому азарту. Дружня атмосфера втілилися в результатах гри.
 
 
 
 
Здобувачі освіти були задоволені своїми успіхами, вони продемонстрували високий рівень знань з питань охорони праці, здібності критичного мислення, здатність професійно аналізувати та вирішувати виробничі ситуації, а також усвідомили необхідність дотримання всіх вимог щодо запобігання нещасним випадкам, травматизму, професійним захворюванням та особисту відповідальність за збереження життя, здоров’я та працездатності.