Monthly Archives: Лютий 2023

Ми доживем до весни

Южноукраїнці… вони боронили наше життя. Рівно рік, як в Україні почалась повномасштабна війна. За цей рік ми пережили багато болю, тривоги і втрат. Наші мужні чоловіки та відважні жінки пішли на фронт, щоб боронити нашу землю та небо від російських загарбників. Ми об’єднались, вистояли та показали всьому світу приклад єдності та сили, які є в українського народу. ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей пам’ятає своїх випускників, героїв – воїнів ЗСУ! Ми пишаємось ними і пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за мирне небо над Україною! “Ми доживем до весни… “

 

Автор: майстер виробничого навчання Наталія Верчук

Жайворонок – символ єдності Землі й Неба

Щороку Стрітення відзначається 15 лютого. У народі вірили, на Стрітення зима вирушає туди, де було літо, а літо — туди де була зима.

Цього дня в Южноукраїнському професійному ліцеї майстер виробничого навчання групи №48-кп Фодченко Римма Миколаївна разом зі своєю групою почали зустрічати весну разом зі святкуванням Стрітення.

Як відомо, жайворонок – символ єдності Землі й Неба; він – співець хліборобського поля і небесної блакиті, бо своїм співом возвеличує хліборобську ниву до небес, а небесну блакить опускає до хліборобського лану… Він – чиста «Божа птаха», яка приносить весну на поле, бо першим з польових птахів повертається з вирію.

На уроці виробничого навчання здобувачі освіти групи №48-кп виконали одну із традицій свята – напекли жайворонків та привітали всіх зі святом!

 

Захід до Дня єднання

Майже рік триває повномасштабне вторгнення РФ на територію України. 14 лютого 2022 року на тлі попереджень американської та західноєвропейської розвідки про можливу війну, президент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового свята 16 лютого – Дня єднання.
Тоді, на початку лютого 2022-го, мало хто вірив у те, що Росія дійсно розпочне велику війну, а День єднання ще раз нагадав, що саме у єдності – наша сила і міць.
Взимку 2022 року лунало багато застережень щодо дати початку російського вторгнення. Тоді Росія вже стягла багатотисячні війська до українських кордонів під приводом так званих навчань.
У західних ЗМІ лунали попередження, що вторгнення станеться саме 16 лютого. Українці намагалися не піддаватися паніці та жити звичайними щоденними турботами.
Указом президента №53/2022 було встановлено нове свято, День єднання. Це було зроблено з метою консолідації суспільства, стійкості духу та зменшення психологічного тиску, адже, як ми пам’ятаємо, у лютому 2022 всі стрічки новин майоріли страшними заголовками про наближення війни. Свято показало, що українці сильні у єднанні, ми пишаємося своєю нацією та хочемо жити у мирі. Як виявилося, до війни лишалося всього 8 днів.

В умовах війни, обстрілів, блекаутів та щоденних трагедій День єднання набув особливого змісту. Це чергова нагода нагадати світу, що ми боремося і будемо боротися за свободу та щасливе майбутнє.
16 лютого 2023 року у Державному навчальному закладі “Южноукраїнський професійний ліцей” проведено захід до Дня єднання.