Monthly Archives: Грудень 2022

Виховний захід «Така потрібна і небезпечна електрика»

26 грудня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» майстром виробничого навчання Поліщук О.В. в рамках тижня електротехнічних дисциплін та з нагоди святкування Дня енергетика, було проведено в групі №45-е виховний захід «Така потрібна і небезпечна електрика».

Даний захід було проведено з метою  набуття молодим поколінням соціального досвіду, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування в молоді рис громадянина української держави, правової, трудової і екологічної культури.

Виховний захід було поділено на блоки:

  • Блок 1 – Така потрібна і небезпечна електрика
  • Блок 2 – Цікаві факти про електрику
  • Блок 3 – Країна зашифрованих слів
  • Блок 4 – Відгадай загадку про електрику

Захід пройшов вдало, здобувачі освіти комунікабельні, охоче брали участь в обговоренні проблемних питань, виконували всі поставлені перед ними завдання. Переможцям були вручені сувеніри та солодощі. 

Квест «Знайди енергію»

Основна задача нашого навчального закладу – підготовка конкурентоспроможного фахівця. Під час навчання здобувачі освіти пізнають різні аспекти своєї майбутньої спеціальності.

            Зазвичай,  напередодні Дня енергетика, у ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” проводяться виховні інформаційні заходи, тематичні години. 

20 грудня майстром виробничого навчання за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» групи №49 Бурцевою І.В. був організований квест «Знайди енергію». У заході взяли участь команди груп №49-е та №52-р/к.

            Під час квесту здобувачам освіти  була надана  можливість активно оперувати знаннями, здобутими на виробничому навчанні та у процесі самостійної роботи. Мета заходу – формувати вміння та навички учнів самостійно систематизувати та поглиблювати знання, використовувати їх у практичній діяльності. Квест – це живий, творчий процес, який не може бути запрограмований в усіх деталях. Безперечно, подання інформації в ігровому форматі надовго запам’ятається підліткам.

            За кмітливість та правильне виконання завдань, усі учасники квесту отримали  солодкі подарунки.

 

Інтелектуальна гра «Електробій»

В рамках тижня електротехнічних дисциплін,  напередодні Дня енергетика, 21 грудня 2022 року,  в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» викладачем професійно-теоретичної підготовки Воротинцевим Ю.О. проведено інтелектуальну гру «Електробій». Учасниками гри були здобувачі групи №49-е (команда «Фаза А жовті»),  групи №45-е (команда «Фаза В зелені») та групи №41-е (команда «Фаза С червоні»).

Для здобувачів освіти були підготовлені цікаві конкурси, такі як: лабіринт «Фізичні величини», «Наукова доповідь», «Знавці електрики», «Очманілі ручки», «Хто кого?», «Обгін на задачі», в яких вони із зацікавленістю брали участь.  Учні показали свої знання та навички з фізики, електротехніки та спеціальної технології.

Оцінювало конкурси  журі: заступник директора з НВихР Стебловська А.Л., методисти Матковська Ю.Д. та Грищенко С.Г.

 

Привітальна відео-листівка до Дня енергетика

У рамках тижня електротехнічних дисциплін в ДНЗ “Южноукраїнському професійному ліцеї майстром виробничого навчання Верчук Н. А. у співпраці з класним керівником Фоміною В.С., майстром виробничого навчання Бурцевою І.В. та здобувачами освіти груп 41-е та 49-е створена привітальна відео-листівка до Дня енергетика. У сюжетах відтворено основне підприємство міста, на якому здобувачі освіти проходять виробничу практику та в подальшому працюють на ньому, щирі привітання колегам та здобувач освіти від наставників. А також, бачення здобувачами освіти значення обраної професії та її важливість у житті. На закінченні привітальної листівки пролунали  привітання зі святом енергетика та новорічними святами.

 

Благодійна акція до Дня Збройних Сил України «Підтримаймо бойовий дух військовослужбовців»

За ініціативою учнівського самоврядування,  здобувачі освіти групи №49-е (класний керівник Фоміна В.С., майстер виробничого навчання Бурцева І.В.) та  групи №41-е (класний керівник Чумаченко О.А., майстер виробничого навчання Верчук Н.А.) за професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» провели  благодійну акцію до Дня Збройних Сил України «Підтримаймо бойовий дух військовослужбовців».

         Учні  зібрали  бійцям смаколики,  їжу, одяг, ліки, засоби гігієни, виготовили окопні свічки та написали листи з побажаннями повернутися додому переможцями.

         Підлітки  розуміють, яку важливу місію виконують наші земляки і  зовсім незнайомі їм люди-воїни, боронячи нашу Україну від агресора. Кожна коробка з передачею стане символічним подарунком до прийдешніх свят, аби солдати відчули частину родинного тепла. Ці подарунки порадують захисників  у зоні бойових дій, і стануть оберегами для тих, на кому зараз лежить велика відповідальність за майбутнє нашої держави.

12 грудня 2022 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася зустріч здобувачів освіти із бійцем, який прибув на кілька днів у відпустку з передової, та знайшов час зустрітися з учнівською молоддю, щоб розповісти про будні наших військових.  Діалог був емоційним і зовсім не дитячим. Здобувачі освіти залишились упевнені, що своєї підтримкою, думками та побажаннями підтримали дух наших захисників із вдячністю за наш спокій.

    Уже наступного дня посилки вирушили в дорогу на Донецькому напрямку.