Monthly Archives: Листопад 2020

Розвивальне заняття на тему “Не мовчи! Розірви коло!”

Основними завданнями акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Із 1991 року акцію “16 днів активізму проти насильства” підтримують у 100 країнах світу, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства і створити  простір, вільний від насильства.

За даними ООН, близько 4-х мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% звертаються по допомогу. В Україні від домашнього насилля у рік гине приблизно 600 жінок.

Про ці проблеми та куди звертатись, якщо стали свідком або жертвою домашнього насильства говорила 25 листопада 2020 року практичний психолог Фоміна В.С. з ученицями групи № 44-кп під час розвивального заняття  з елементами тренінгу на тему “Не мовчи! Розірви коло!”

Тиждень толерантності

    16 листопада щорічно відзначається Міжнародний день толерантності, проголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 р. Саме в цей день було прийнято Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість.
Здобувачі освіти Державного навчального закладу “Южноукраїнський професійний ліцей” не залишились осторонь і також взяли участь у заходах, присвячених тижню толерантності з 16 по 20 листопада 2020 року.

16 листопада 2020 року у холі ліцею було оформлено інформаційний стенд, який нагадував учасникам освітнього процесу про значимість Міжнародного дня толерантності, а також протягом тижня  демонструвалися відеоролики про значення толерантності у сучасному суспільстві.

20 листопада 2020 року на великій перерві учні оформляли ” Дерево Толерантності”, психолог провела  інтерв’ю щодо обізнаності ліцеїстів стосовно понять  толерантності та інтолерантності. Здобувачі освіти висловлювали думки про те, що терпимість допоможе вижити людству як виду і чим кращі взаємовідносини будуть між людьми, тим більше шансів вирішити різні проблеми: екологічні, технологічні та інші.

Практичний психолог Фоміна В.С. провела онлайн анкетування «Чи виявляєш ти толерантність?».  Діагностичне опитування показало, що більшість здобувачів освіти  знайомі з поняттям «толерантності» та рисами толерантної особистості, з повагою ставляться до людей з різними поглядами, віросповіданням, кольором шкіри та соціальним статусом.

20 листопада 2020 року на великій перерві учні оформляли ” Дерево Толерантності”, психолог провела  інтерв’ю щодо обізнаності ліцеїстів стосовно понять  толерантності та інтолерантності. Здобувачі освіти висловлювали думки про те, що терпимість допоможе вижити людству як виду і чим кращі взаємовідносини будуть між людьми, тим більше шансів вирішити різні проблеми: екологічні, технологічні та інші.

Результати розіграшу кубка ліцею по волейболу

З 17 по 19 листопада 2020 року в ліцеї проведено розіграш кубка ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» по волейболу. В змаганнях взяли участь 8 команд, які грали за системою з вибуванням.

У першому турі команда групи №43-сз перемогла команду групи №41-е з рахунком 2:0; команда групи №38-з перемогла команду групи №35-з з рахунком 2:0; команда групи №39-сз перемогла команду групи №10-з з рахунком 2:1.

У півфіналі команда групи №38-з перемогла команду групи №39-сз з рахунком 2:0, команда групи №42-з перемогла команду групи №43-сз з рахунком 2:0.

У фіналі зутрілись команди груп №38-з та 43-з. В запеклій боротьбі з рахунком 2:1 перемогу здобула команда групи№38-з і стала переможцем змагань.

Команда групи №42-з нагороджена грамотою, а команда-переможець (група №38-з) нагороджена грамотою та перехідним кубком.

Вітаємо переможців змагань!

Арт-тренінг «Якого кольору толерантність?».

В рамках проведення тижня толерантності 18 та 19 листопада 2020 року здобувачі освіти групи №40-кп та №36-ск взяли активну участь у арт-тренінгу «Якого кольору толерантність?». Підлітки розглянули риси толерантної особистості, виготовили емблеми толерантності, навчилися знаходити позитивне в різних ситуаціях. Адже, навчання толерантності починається з дітей, яких варто вчити бути не просто «такими як всі», а поважати інших, вміти висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

 

Година спілкування “Толерантність починається з мене”

До Міжнародного дня толерантності, 17 листопада 2020 року,  майстер виробничого навчання Королькова О.Г. та класний керівник Гетьманець Ж.В. провели годину спілкування в групі №44-кп на тему “Толерантність починається з мене” з метою розкриття цього поняття, розвитку навичок соціальної поведінки, виховання толерантного ставлення до людей та вміння працювати в групах. Заняття пройшло активно, весело, творчо та толерантно!