Monthly Archives: Жовтень 2020

Просвітницько-профілактичні заходи на тему запобігання торгівлі людьми

Рабство має довгу й непривабливу історію. Починаючи від найдавніших цивілізацій Єгипту й Месопотамії, могутні народи поневолювали своїх слабших сусідів. Так було покладено початок одній із найсумніших повістей про людську несправедливість. Якби років сто тому хтось сказав, що у XXI столітті знову виникне рабство, у це, мабуть, ніхто й не повірив би. У період змін і перебудов, які переживає сучасне українське суспільство, більше всього страждають менш захищені верстви населення – жінки, діти, люди похилого віку.

У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 мільйонів людей стають «живим товаром».

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Поняття «торгівля людьми» охоплює широке коло соціальних явищ. Предметом торгівлі може бути будь-яка особа незалежно від статі та віку: чоловіки – з метою експлуатації в праці, діти – з метою використання у жебрацтві, жінки – для сексуального рабства, будь-які особи – для вилучення і трансплантації органів.

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

    З метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми у державному навчальному закладі Южноукраїнський професійний ліцей практичним психологом Фоміною В.С. протягом жовтня місяця 2020 року проведено просвітницько-профілактичні  заходи на тему запобігання торгівлі людьми,  години спілкування «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним», “Безпечне працевлаштування”, анкетування «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?», «Торгівля людьми. Міф чи реальність?», розвивальне заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», відеолекторій “Станція призначення – життя”, які були спрямовані на формування у підлітків  навичок безпечної  поведінки,  спостережливості.

Read more… →

Южноукраїнський ліцей запрошує абітурієнтів: все про спеціальності та умови вступу

Абітурієнтам, які вирішили отримати робочу спеціальність, що завжди користуватиметься попитом на ринку праці, варто вже зараз обирати майбутнє місце навчання. Державний навчальний заклад «Южноукраїнський професійний ліцей» продовжує набір на 2020-2021 навчальний рік.

Детальна інформація на сайті Гард City