Monthly Archives: Вересень 2019

Підвищуємо кваліфікацію

На базі ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” в період з 23 по 27 вересня 2019 року проходить третій (завершальний) етап курсової підготовка майстрів виробничого навчання при Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДВНЗ “Університет менеджменту освіти” НАПН України.

 

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

24 вересня 2019 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей проведено тематичну лінійку до дня пам’яті трагедії Бабиного Яру.

Викладач історії Дадика В.М. нагадала присутнім про те, що братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи  разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж “просто зайвими”. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

До дня вшанування жертв Бабиного Яру в ліцеї представлено тематичну виставку.

Трагедія Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

 

Пам’ять про минуле

22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. З нагоди вшанування всенародної поваги та  пам’яті усіх тих, хто під час Великої Вітчизняної війни боровся за свободу своєї країни, свого народу не шкодуючи ні сил, ні власного життя в ДНЗ ” Южноукраїнський професійний ліцей” 17 вересня 2019 року викладачем історії Дадикою В.М та ученицею групи №33-пр Мозговою Світланою проведено тематичну лінійку.

Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників. Жодні страхіття і знущання не змогли зламати волелюбного духу народних месників, які, не шкодуючи життя, робили все можливе для наближення Перемоги.

Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче — життя. Героїчні подвиги українських партизанів та патріотів-підпільників у пам’яті народу житимуть вічно. Сьогодні ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто зупинив фашистську навалу ціною власного життя.

Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай  зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, патріотизм, честь, обов’язок і пам’ять.

Розіграш кубка ліцею по футболу

12 вересня 2019 року на стадіоні ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” до Дня фізичної культури і спорту4 та Олімпійського тижня проходив розіграш кубка ліцею по футболу. У змаганнях взяли участь збірні команд 2 та 3 курсів і збірна груп ТУ.

 

 

У першій грі збірна груп ТУ перемогла збірну 2 курсу з рахінком 4:0. У фіналі минолурічний володар кубка, збірна 3 курсу, розгромно поступилась збірній груп ТУ з рахунком 0:9.

Переможець змагань, збірна груп ТУ, нагороджена перехідним кубком та дипломом. Збірні команди 2 і 3 курсів нагороджені дипломами.

Вітаємо всіх зі святом!

 

До Дня фізичної культури і спорту

10 вересня 2019 року, напередодні Дня фізичної культури і спорту, в Державному навчальному закладі “Южноукраїнський професійний ліцей” проведено тематичну лінійку.

 

Керівник фізичного виховання Петрина В.О. заначив, що традиційно у другу суботу вересня відзначається свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту – День фізичної культури і спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Учениці групи №33-пр Стоянова Ксенія і Терещенко Алла ознайомили присутніх з основними спортивними атрибутами, історією створення і проведення олімпійських ігор та спотивними здобутками українських спортсменів.