Monthly Archives: Лютий 2018

Перший випуск 2018 року

22 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Южноукраїнський професійний ліцей» відбувся випуск  учнів групи №24 за професією  Слюсар з ремонту автомобілів.

Свято підготували  класний керівник Марініч Ю.В., майстер виробничого навчання ВойченкоП.Д. Ведучими свята були учениці групи №33-пр Бачурська Юлія та Полякова Юлія, допомагав з музичним супроводом учень групи №26 Сирота Дмитро .

Директор ліцею Невідомий С.В. щиро привітав учнів, педагогів, батьків  з урочистим святом випуску,  з  успішною здачею випускних екзаменів, захистом дипломів і побажав щасливої дороги в доросле життя.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернієнко Н. І.  зачитала наказ про випуск учнів та привітала випускників з отриманням диплому кваліфікованого робітника та  атестатів про повну середню освіту.

 

Викладач спецдисциплін Ничепуренко  Н.Х. виступила з промою: ” З цього дня ви стаєте дорослими людьми, а це дуже відповідально. Вам доведеться самостійно приймати рішення, і тільки від вас самих тепер залежатиме подальше життя. Ви – молоде покоління, яке приходить на зміну нам, і від того, як ви побудуєте своє життя, буде залежати життя всього суспільства. З сьогоднішнього дня на вас лягає відповідальність за майбутнє.”

Майстер виробничого навчання Верчук Н.А. привітала випускників та всіх присутніх піснею “Мама”.

Бажаємо всім випускникам  щасливої життєвої дороги, хороших друзів та помічників в роботі, яку ви для себе обрали, і, звичайно, лише легких випробувань!

Міжнародний день рідної мови

27 лютого 2018 року в ліцеї викладачем української мови та літератури Ніколаєнко Л.І., а також ученицями Терещенко Аллою та Жученко Іриною проведено тематичну лінійку з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Read more… →

Будова автомобіля англійською

В рамках атестації 23 лютого 2018 року викладачем англійської мови Рудею С.В. проведено відкритий урок на тему “Будова автомобіля”.

Тип уроку – урок засвоєння нових знань

Метою уроку було:

  • практикувати учнів у вживанні професійної лексики за темою «Будова автомобіля», використовуючи різні  види  мовленнєвої діяльності;
  • формувати практичні уміння і навички,  необхідні в майбутній  професійній діяльності;
  • розвивати мовну і слухову пам’ять, увагу, творчі здібності учнів;
  • сприяти розвитку мовної здогадки, вміння працювати в групах;
  • формувати свідоме ставлення учнів до отримання нових знань, творче відношення до виконання робочих завдань;
  • прищеплювати усвідомлення важливості вивчення іноземної мови як показника загальної культури майбутнього фахівця.

Read more… →

Тиждень природничо-математичних дисциплін

Відповідно до плану роботи ліцею, в період з 19 по 23 лютого 2018 року в ліцеї проведено тиждень природничо-математичних дисциплін. Кожного дня проводились цікаві позакласні заходи.

19 лютого викладачем економіки Марініч Ю.В.  було проведенено захід “Економічне лото”.

Мета заходу було: розвивати пізнавальну зацікавленість, творчу  активністі учнів;  встановлювати міжпредметні зв’язки  (економіка, географія, українська мова, математика); виховувати повагу до суперника, вміння достойно вести дискусію, витримку, волю до перемоги, винахідливість, вміння працювати  у команді.

За звання кращої команди суперничали учні групи №26-е (команда “Економісти”) та учні групи №22-е (команда “Легіон”). В результаті напруженої боротьби перше місце зайняла команда групи №26-е.

Фотозвіт про проведений захід

Read more… →