Category Archives: Новини

Ми знаємо свої обов’язки!

Саме під таким гаслом пройшла зустріч працівників органу пробації зі здобувачами освіти Державного навчального закладу Южноукраїнський професійний ліцей.  Безпосередньою метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень. Проте профілактична діяльність персоналу уповноважених органів з питань пробації розповсюджується не лише на суб’єктів пробації, які перебувають на обліку. Традиційними вже є зустрічі із учнівськими колективами навчальних закладів. У рамках первинної профілактичної діяльності постійно проводяться просвітницькі заходи та лекції з правової підготовки підлітків, які навчаються в закладах освіти.

01 червня 2023 року у Міжнародний день захисту дітей та у рамках співпраці з навчальними закладами міста, провідні інспектори Вознесенського районного відділу пробації Ольга Буднік та  Людмила Калініч, на запрошення практичного психолога Вікторії Фоміної, завітали до Державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей». На зустрічі були присутні здобувачі освіти першого курсу ліцею, групи №49-е за спеціальністю «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Зустріч проходила у форматі бесіди про права та обов’язки громадянина, дотримання правил внутрішнього розпорядку для здобувачів освіти ліцею, додатково роз’яснено особливості адміністративної і кримінальної відповідальності неповнолітніх, їх призначення та порядок відбуття.

Особлива увага була приділена кримінальній відповідальності за кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку та колабораційну діяльність, особливо за фото- та відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї і техніки та поширення цієї інформації у соцмережах.

Сподіваємось, що отриманні знання допоможуть підліткам не лише успішно опановувати обрану професію, але й допоможуть запобігти протиправній поведінці у майбутньому та стати успішними для себе та  нової України!

 

Участь у квесті «Україна – серце Європи»

25 травня 2023 року здобувачі освіти ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”, які проживають в гуртожитку, взяли участь у квесті «Україна – серце Європи», який організували працівники Южноукраїнського міського історичного музею.
Метою заходу було формування в учнівської молоді національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; виховання громадянина, який плекає українські традиції та духовні цінності, розвиток уваги, логічного й образного мислення, творчої уяви.
 
 
Гра вимагала від учасників розв’язання інтелектуальних завдань та передбачала активність кожного. Гравці отримали низку завдань, пов’язаних з історичними подіями та видатними особистостями України. Вони повинні були розшифрувати коди, скласти ребуси, анаграми, продекламувати вірші, заспівати пісню, відгадати історичну постать, тощо. Завдання були не простими, але учасники справлялися з ними з ентузіазмом та задоволенням.
Квест-гра «Україна – серце Європи», стала для здобувачів освіти не тільки цікавим дозвіллям, але й нагодою поглибити свої знання про історію та культуру України, проявити свої здібності та вміння, відчути себе справжніми інтелектуалами.
Дякуємо працівникам Южноукраїнського міського історичного музею за співпрацю!

Проведено годину спілкування “Міфи про євроінтеграцію та сучасні тенденції на ринку праці”

18 травня 2023 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”, з нагоди святкування Дня Європи викладачем Марініч Ю.В. була проведена онлайновому режимі година спілкування “Міфи про євроінтеграцію та сучасні тенденції на ринку праці” зі здобувачами освіти групи №-47с/з.


Євроінтеграція – це взаємний рух назустріч України і ЄС. Партнери розуміють, що Україна здатна посилити об’єднану Європу, зміцнити її продовольчу безпеку та обороноздатність, знизити залежність від російських енергоносіїв. Тому Україна офіційно зареєстрована (23 червня 2022 року) кандидатом на вступ до ЄС. Цьому передували укладання взаємної Угоди про Асоціацію (2014 рік) та запуск поглибленої та всеохоплюючої Зони вільної торгівлі.

Українці отримали (з 2017 року) право безвізових подорожей до Євросоюзу. Висока мотивація, динамізм, професіоналізм та відсутність культурних бар’єрів українців надихає громадян ЄС.
Під час конференції в Зум були розглянуті питання, які постають перед нашою країною на шляху євроінтеграції. Обговорили, які професії мають попит на ринку праці України та можливості працевлаштування в різних областях країни.

Кухня народів Європи

В рамках проведення Тижня Європи, 18 травня 2023 року,  в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” майстри виробничого навчання Бондарчук О.О., Кузнецова К.В та Фодченко Р.М підготували відеопрезентацію страв країн Європи та вікторину “Кухня народів Європи”, яку провели разом з зі здобувачами освіти групи №53-к/п.

Після перегляду відеопрезентації здобувачам освіти вікторина була не складна. Усі питання були наочно та яскраво презентовані на екрані. Слід зазначити, що палкі обговорення та швидкість реакції здобувачів освіти були не єдиними перлинами зустрічі.

Вже після 10-ти запитань всі присутні спостерігали, як напруга суперництва поступалася ігровому та творчому азарту. Дружня атмосфера втілилася в результатах гри. Здобувачі освіти були задоволені своїми успіхами, вони продемонстрували високий рівень знань зі своєї професії, здібності критичного мислення, здатність професійно аналізувати.