All posts by gserg

Школа молодого майстра

01 лютого 2023 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» методистом Матковською Юлією Дмитрівною було проведено засідання «Школи молодого майстра» з теми «Урок – основна форма організації процесу виробничого навчання». На засіданні було розглянуто питання структури уроку виробничого навчання, визначення мети та тривалості кожного етапу уроку.

         На засіданні були присутні молоді майстри ліцею: Кузнєцова Катерина Вікторівна, Барабан Марина Ігорівна, Бондарчук Олена Олександрівна, Котова Анастасія Сергіївна, Карпенко Володимир Семенович, Воротинцева Марина Михайлівна.

         Також на засідання було запрошено заступника директора з навчально-виробничої роботи Бесараб Галина Степанівна, яка поділилася з молодими майстрами своїм досвідом.

Педагогічні читання – 2023

Вже традиційно в нашому закладі проводяться педагогічні читання. В цьому навчальному році педагогічні читання пройшли у нас 31 січня. Тема педагогічних читань «Фестиваль педагогічного досвіду». Своїм досвідом, напрацюваннями, цікавими ідеями та здобутками ділились з колегами педагогічні працівники ліцею.

Викладач Воротинцев Ю.О. поділився досвідом з теми «Використання сучасних  технологій на уроках загальнопрофесійної та професійно-теоретичної підготовки».

Юрій Олександрович презентував свій досвід використання на уроках цифрових інструментів Google, а саме Google Клас, Google Форми, Google Таблиці та Google Чат, платформи YouTubе (презентував власний канал та створені відеоуроки), прикладне програмне забезпечення EveryCircuite для проведення лабораторних занять, планшет та стилус.

Дані інструменти викладач використовує  також для проведення онлайн занять,  які сприяють підвищенню якості викладання та зацікавленості здобувачів освіти.

Пінтій Аліна Володимирівна поділилася досвідом формування мовної компетентності здобувачів освіти на уроках української мови і літератури.  

Презентувала особисті напрацювання (метальні карти, ситуативні вправи, вправи «з клоуз-текстами», інтерактивні вправи, кроссенси, тощо),  методи та засоби, завдяки яким вона досягає мети – створення духу творчості, партнерства, взаємодопомоги, оновлення діяльності на основі освоєння новітніх технологій, спрямованих на розвиток  мовної компетентності  здобувачів освіти.

Викладач Рудя Світлана Василівна поділилася досвідом реалізації наскрізних ліній на уроках англійської мови.

Для досягнення поставленої мети викладач створює та використовує на своїх уроках різнотипові інтерактивні завдання,  освітню платформу МійКлас, онлайн конструктор Wordwall, віртуальну дошку Google Jamboard, онлайн-сервіс LearningApps, тощо.

 

У своєму виступі Світлана Василівна зазначила, що ми,  викладачі,  повинні сформувати творчу та відповідальну особистість, що вмітиме швидко пристосовуватись в мінливому світі, буде здатна постійно навчатися, критично мислити та генеруватиме нові ідеї. Впровадження змістових ліній дозволили б не тільки успішно адаптуватися у новому соціальному  та інформаційному середовищі,  але й активно впливати на нього в інтересах збереження й подальшого   розвитку людського суспільства та довкілля.

Викладач професійно-теоретичної підготовки  Дадика Ганна Вячеславівна поділилася досвідом удосконалення комплексно-методичного забезпечення з предмета «Охорона праці».

Основними напрямками роботи викладача є: вивчення і використання в навчальному процесі нових педагогічних  технологій,  аналіз результатів цієї роботи, огляди методичної літератури та фахових видань, вивчення передового педагогічного досвіду, організація самоосвітньої роботи, розробка заходів з підвищення якості навчання і виховання здобувачів освіти, ефективне використання дидактичних матеріалів, створення засобів навчання, робота з обдарованими здобувачами освіти, оновлення навчально-плануючої документації згідно нових стандартів, оновлення паспорту навчального кабінету, поповнення кабінету стендами, макетами,  засобами наочності, тощо.

Практичний психолог Фоміна Вікторія Сергіївна поділилася практичним досвідом своєї роботи.

Професійним кредо Вікторії Сергіївни є: «Не дивитися на дитину, а бачити її, не слухати, а чути її, не знати все про неї, а розуміти її». Методичне проблемне питання практичного психолога: Сприяння розвитку особистості шляхом формування психологічної та соціальної компетентності. Фоміна В.С. презентувала свій досвід роботи відповідно до напрямків своєї діяльності: психодіагностична робота,  консультаційна робота,  просвітницька робота,  профілактична робота,  корекційно-відновлювальна робота,  організаційно-методична робота та самоосвіта.

Педагогічні читання  сприяють підвищенню педагогічної майстерності педагогів. Це наче методичний майданчик, що дозволяє просувати інноваційні ідеї в педагогіці.

Допомога воїнам ЗСУ!

Здобувачі освіти ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей”, група №41-е, під керівництвом майстра виробничого навчання Верчук Н. А. та класного керівника Чумаченко О. А. продовжують волонтерити, а також підтримувати зв’язок з нашими випускниками, які зараз захищають Україну від російських окупантів. Цікавимось про їхнє сьогодення, про їх потреби. 

І ось до нас звернувся один із воїнів з проханням: де можна придбати зимові берці. Тож здобувачі освіти  групи №41-е відгукнулися на прохання Артема, знайшли взуття та ще й вирішили самі придбати. Все було вирішено і посилка була доставлена до адресату. 

Артем щиро дякує викладачам, учням та колективу технічних працівників нашого ліцею за придбане взуття, смаколики та  теплі шкарпетки.

Дякуємо нашим воїнам і гордимося, що наші випускники – славні воїни ЗСУ!

Разом до ПЕРЕМОГИ!

Заняття, присвячене східному Новому року

Напередодні наші східні сусіди зустрічали Новий рік. В Китаї Новий рік за традицію починається не так, як в Україні чи в більшості інших країн світу. Дату щороку визначають за місячним календарем, тому завжди відрізняється. Наступний рік у Китаї починається в другий молодик після зимового сонцестояння. Тому 2023  Китайський Новий рік прийшов 22 січня і закінчиться 9 лютого 2024 року. Святкування в Китаї відбувається цілий тиждень — від 21 до 27 січня.

Майстер виробничого навчання ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” Кузнєцова К.В. провела заняття з групою №53-кп присвячене цій події.

 Однією із традицій сходу є приготування страви «Китайські пельмені» (різного кольору), здобувачі освіти експериментували з начинками, кольорами та навіть розмірами. 

 Китайські пельмені цзяоцзи – найпоширеніший вид подібних виробів. Їх нескладно приготувати, використовуючи прісне тісто і будь-яку начинку. 

Всі із задоволенням виконували свої завдання, в майстерні панувала атмосфера конкуренції: «Хто більше?»; «У кого краще?».

Здобувачі освіти добре попрацювали та після колективної праці сіли гуртом і посмакували власноруч приготовленні смаколики.

Волонтерство допомагає побачити світ по-новому

В Україні споконвіку існує традиція взаємодопомоги. Волонтерство, мотивоване російською агресію, набуло нечуваних масштабів. Здається, зараз немає людини, яка б так чи інакше не була задіяна у допомозі армії.

8 січня 2023 року в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відбулася зустріч ліцеїстів з бійцем військової частини А 2802 Стороженком Анатолієм, нашим земляком, який після лікування у госпіталі повертався до лав ЗСУ.

Спочатку воїн розповів про важкі реалії подій Бахмутського напряму, а потім здобувачі освіти груп зварювальників та автослюсарів в присутності адміністрації та працівників ліцею передали побратимам Анатолія власноруч виготовлені буржуйки, мангали та гостинці до свят.

На згадку воїн залишив прапор з написом щирих слів подяки.

 

На жаль, сьогодні ми отримали трагічну звістку про загибель Стороженка Анатолія на передовій. Та ми знаємо, що Герої не вмирають. Вічна пам’ять та Слава Герою.

Також 9 січня 2023 року при зустрічі з бійцями ВЧ-7096 12 окремого стрілецького батальйону воїнам ЗСУ Херсонського напрямку було передано генератор та буржуйку.

Прояв доброчинності – це почуття потреби реалізувати громадянську позицію. Волонтерство допомагає побачити світ по-новому, радіти тому, що маємо. Саме такими є наші ліцеїсти.