Професії

На базі 9 класів

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

/Files/images/Електрик.JPGТермін навчання: 3 роки

Професійні знання та вміння:

Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові і освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки.

Перспективи працевлаштування:

Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.

2. Електрозварник ручного зварювання; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

/Files/images/Зварник 2.JPGТермін навчання: 3 роки

Професійні знання та вміння:

Програмою підготовки зварників в ліцеї передбачено підготовку електрозварників 2-3-4 розрядів. Зварник 3 розряду має знати будову електрозварювального обладнання, властивості і значення електродних покрить, захисних та інших газів; асортимент і маркування основних і зварювальних матеріалів, вимоги до зварювальних швів, причини виникнення напруг і деформацій та методи їх попередження. Крім того зварник повинен знати основи економіки і роботи з бригадним підрядом, правила охорони праці, внутрішнього розпорядку і гігієни праці. Він повинен уміти виконувати ручне дугове і газове зварювання різних металів і конструкцій, наплавляти зношені деталі та виконувати повітряно-дугове різання металів.

Перспективи працевлаштування:

Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо.

3.Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

/Files/images/Слюсар.JPGТермін навчання: 3 роки

Професійні знання та вміння:

Навчаючись за професією “Слюсар з ремонту автомобілів”ви будите знати:
– будову і призначення автомобілів;
– схеми складання автомобілів;
– технічні умови на складання;
– ремонт і регулювання агрегатів;
– призначення і правила застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів.
Вивчивши даний курс ви зможете виконувати:
– ремонт і складання автомобілів;
– проводити дефектування деталей;
– складання складних агрегатів;
– перевіряти гальмові та ходові властивості автомобілів;
– виконувати на стендах випробування складових одиниць та агрегатів;
– виявляти та усувати дефекти.

Перспективи працевлаштування:

Потреба в хороших автослюсарях постійно збільшується, оскільки постійно збільшується і урізноманітнюється автомобільний парк України. Тому ймовірність працевлаштування після навчання висока.

4. Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів

/Files/images/Продавець.JPGТермін навчання: 3 роки

Професійні знання та вміння:

Багато справ на землі важливих і потрібних людям. Одна з них – торгова. Продавець – це кваліфікований консультант покупця, його добрий порадник. Нинішній працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням товарообігу.
В обов’язки продавця продовольчих товарів входить консультування покупця про ціну, властивості, смакові якості, кулінарне призначення і харчову цінність товарів. Він пропонує взаємозамінні і нові товари, а також товари супутнього попиту. Контролює своєчасне поповнення робочого запасу товарів, слідкує за термінами реалізації продуктів. Оформляє прилавкові та внутрішньомагазинні вітрини. Складає і оформляє подарункові і святкові набори. Вивчає попит покупців. Звіряє суми, отримані від реалізації товарів, з показниками касових звітів. Бере участь в інвентаризації товарів. Контролює асортимент та залишки товарів через мережу інформаційних технологій. Одержує товари зі складу та від постачальника. Визначає якість товарів за органолептичними ознаками. Перевіряє і відбирає товари, які не підлягають прийманню за наявними дефектними ознаками.
Родинні професії: продавець непродовольчих товарів, адміністратор торгового залу, консультант сфери послуг, рекламний агент, торговий представник, менеджер по продажах, комерсант.

Перспективи працевлаштування:

Торгівля – рушійна сила економіки. В період розвитку торгового бізнесу питання професійної підготовки працівників торгівлі набувають особливої актуальності. Ринок праці потребує професій продавця. Перехід України до ринкової економіки визначив нові умови діяльності вітчизняних фірм, підприємств сфери торгівлі і послуг, тому і потрібні кваліфіковані спеціалісти прилавка. Сучасний продавець – це і товарознавець, і маркетолог та ініціативна, самостійна, професійно освічена людина.

На базі 11 класів

1. Електрозварник ручного зварювання

/Files/images/Зварник.JPGТермін навчання: 1 рік 2 місяці

Професійні знання та вміння:

Електрогазозварник виконує ручне електродугове, плазмове та газове зварювання (різання) деталей, конструкцій та труб із сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, зварювання на автоматах, у тому числі обладнаних телевізійними, фотоелектронними та іншими пристроями, напівавтоматичне зварювання за допомогою автоматичних маніпуляторів (роботів).
Він здійснює електродугове повітряне стругання деталей з високовуглецевих легованих і спеціальних сталей та чавуну, зварює конструкції з металів та сплавів з обмеженою зварюваністю, в тому числі з титану і титанових сплавів, заварює дефекти деталей машин та механізмів, готує шви до зварювання та зачищає їх.
При роботі на зварювальних автоматах і напівавтоматах функції зварника полягають у підготовці поверхонь, виборі технологічних режимів, контролі процесу зварювання та якості шва, а також у обслуговуванні відповідного устаткування. Разом з тим, незважаючи на застосування різних видів зварювальних машин, важливе значення має і завжди буде мати ручне зварювання. Воно використовується у будівництві, при прокладанні трубопроводів, створенні гідроспоруд, ремонті різноманітної техніки. Неможливо оволодіти основами професії, не володіючи прийомами ручного зварювання.
Зварювання ведеться за кресленнями та технологічними картами, де вказано методи зварювання, марки електродівта час, потрібний для зварювання. При необхідності зварити деталь, до якої немає технологічних карт та креслень, зварник самостійно визначає особливості параметрів зварювання.

Перспективи працевлаштування:

Ймовірність працевлаштування за професією електрогазозварника досить висока. Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо. Таким чином, професія електрогазозварника має сталий попит на ринку праці.
Ризик безробіття у зварників мінімальний і пов’язаний перш за все з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи. Висококваліфіковані електрогазозварники, які володіють суміжними професіями, мають більші шанси щодо працевлаштування, в тому числі в порядку міждержавного обміну робочою силою.

2. Офіціант

/Files/images/офіціант.jpg

Термін навчання: 1 рік

Професійні знання та вміння:

Офіціант — працівник підприємств громадського харчування, який обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе.
Сьогодні професія офіціант одна із найпоширеніших у нашій країні. У будь-якому виданні обов`язково знайдеться реклама курсів по підготовці офіціантів і оголошення про відкриття відповідних вакансій. Офіціант зобов`язаний досконало володіти всіма тонкощами етикету.
Сервіровка столу повинна займати лічені хвилини, адже справжній професіонал не замислюється, з якої сторони поставити пиріжкову тарілку, а з якої покласти ніж для риби. Якщо ви думаєте, що завдання офіціанта тільки подати й забрати, то ви помиляєтеся. Знати специфіку готування й подачі фірмових, національних і звичайних страв просто необхідно. Офіціантові також потрібно прекрасно орієнтуватися в меню й карті вин. Яке вино підкреслить смак м`яса або додасть ізюминку страві, що краще подавати до морепродуктів, птиці – це лише мінімум того, що повинен знати офіціант.
Велике значення має й загальний рівень культури. Дотепність, наявність почуття гумору, широкий кругозір будуть тільки додатковим бонусом при роботі офіціантів. Обслуговування класу люкс має на увазі знання офіціантами іноземної мови в межах розмовного мінімуму. При конфлікті тільки спокій і грамотний підхід офіціантів, допомагає уникнути неприємних ситуацій.

Перспективи працевлаштування:

Завдяки створенню розгалуженої мережі державних і приватних кафе, ресторанів, барів, казино, що найбільш сконцентровані у великих містах та туристичних центрах, потреба в офіціантах існує постійно. Працюючи на підприємствах громадського харчування, він може оволодіти й іншими професіями, наприклад, буфетника, бармена, метрдотеля.
Ризик безробіття – мінімальний і пов’язаний, перш за все, з недостатньою кваліфікацією та досвідом роботи.