Історія створення

Літопис (повна версія)

Моя маленька Батьківщина! Мій рідний дім здобутку професійних навиків та знань!

На живописних берегах річки Південний Буг розкинулось чудове місто Южноукраїнськ, таке ще юне в порівнянні з тисячоліттями історії.

Минуло вже понад 42 роки, коли було засноване місто як супутник Южноукраїнської атомної електростанції. За цей час воно зросло і розквітло, стало дійсно гарним містом на території нашої держави.

Мій рідний Южноукраїнськ! Ти славетний своїм історичним минулим, яке пов’язане з Бугогардівською паланкою Запоррізького козацтва. Одним із семи природних чудес України було обрано регіональний ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя, в який ввійшов острів Гард на Південному Бузі в районі міста Южноукраїнськ.

В такому мальовничому та славетному місті було відкрито 1 вересня 1987 року середнє професійно-технічне училище №2, відповідно до наказу №110 від 11.06.1987 року Державного Комітету УРСР професійно-технічної освіти з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітниківдля виробничих підрозділів Южноукраїнської АЕС Миколаївської області, яке стало однією з фундаментальних складових освітнього простору нашого міста./Files/images/1.jpg

Перший набір складав 330 учнів за такими спеціальностями: “Слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики”, “Слюсар з ремонту обладнання електроустановок”, “Слюсар з ремонту турбінного обладання”, “Столяр-будівельний. Тесляр”, “Маляр. Штукатур. Муляр”, “Монтажник. Зварювальник”, “Кухар”.

Першим директором училища був Конаркевич Ігор Леонідович, який мав ступінь доктора педагогічних наук. Це була творча людина, освічена, комунікабельна. Під його керівництвом і насавництвом засідання педагогічних рад перетворювалися на творчу лабораторію, де педагоги дізнавались багато нового і цікавого, підвищували свій професійний рівень та загальний розвиток.

/Files/images/Бабак 2.jpgЗаступники директор з навчально-виробничої роботи Дзиговський Микола Трохимович, з навчально-методичної роботи Бензар Валентина Олександрівна, з навчально-виховної роботи Громенко В’ячеслав Сидорович, створювали атмосферу взаєморозуміння, співпраці, підгрунття для творчого потенціалу. Посіявши зернину знань у диші дитини, педагог не відразу побачить урожай. Але якісні зерна, вчасно закладені професійним майстром, завжди дадуть свої плоди.

/Files/images/5.jpgТакі професіонали своєї справи як Мусатова Г.П., Полякова О.О., Петрина В.О., Івлева В.М., Поліщук О.В., Бабак Н.В., Хоменко Т.А. змогли виростити не одне молоде покоління майбутніх робітників нашого міста.

Увійшовши в самостійне життя , перші випускники Діріна С.І., Малихіна І.В., Волощук Л.О., Зеркаль І.П. продовжують передавати професійність,майстерність та любов робітничих професій наступним поколінням у стінах нашого закладу.

Склад колективу у перші роки функціонування закладу

/Files/images/13.jpg

Змінювалось життя, змінювалась країна …

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2003 року професійно-технічне училище №2 міста Южноукраїнськ Миколаївської області було реорганізоване в Южноукраїнський професійний машинобудівний ліцей.

07 жовтня 2014 року відповідно до наказу № 1078 Міністерства освіти і науки України від 24.09.2014 року та наказу №495 Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації від 05.08.2014 року було змінено найменування Южноукраїнського професійного машинобудівного ліцею у Державний навчальний заклад “Южноукраїнський професійний ліцей”.

Ми пишаємося нашим навчальним закладом,бо в ньому є і облаштовані майстерні, і кабінети спецдисциплін, і спортивний зал, де проходить більшість змагань серед учнів та навчальних груп. Кожен учень, обравши улюблену професію, може отримати гарні знання та корисно використати свій вільний час в ліцеї.