Історія створення

Літопис (повна версія)

Моя маленька Батьківщина! Мій рідний дім здобутку професійних навиків та знань!

На живописних берегах річки Південний Буг розкинулось чудове місто Южноукраїнськ, таке ще юне в порівнянні з тисячоліттями історії.

Минуло вже понад 42 роки, коли було засноване місто як супутник Южноукраїнської атомної електростанції. За цей час воно зросло і розквітло, стало дійсно гарним містом на території нашої держави.

Мій рідний Южноукраїнськ! Ти славетний своїм історичним минулим, яке пов’язане з Бугогардівською паланкою Запоррізького козацтва. Одним із семи природних чудес України було обрано регіональний ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя, в який ввійшов острів Гард на Південному Бузі в районі міста Южноукраїнськ.

В такому мальовничому та славетному місті було відкрито 1 вересня 1987 року середнє професійно-технічне училище №2, відповідно до наказу №110 від 11.06.1987 року Державного Комітету УРСР професійно-технічної освіти з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітниківдля виробничих підрозділів Южноукраїнської АЕС Миколаївської області, яке стало однією з фундаментальних складових освітнього простору нашого міста.

Перший набір складав 330 учнів за такими спеціальностями: “Слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики”, “Слюсар з ремонту обладнання електроустановок”, “Слюсар з ремонту турбінного обладання”, “Столяр-будівельний. Тесляр”, “Маляр. Штукатур. Муляр”, “Монтажник. Зварювальник”, “Кухар”.

Першим директором училища був Конаркевич Ігор Леонідович, який мав ступінь доктора педагогічних наук. Це була творча людина, освічена, комунікабельна. Під його керівництвом і насавництвом засідання педагогічних рад перетворювалися на творчу лабораторію, де педагоги дізнавались багато нового і цікавого, підвищували свій професійний рівень та загальний розвиток.

Заступники директор з навчально-виробничої роботи Дзиговський Микола Трохимович, з навчально-методичної роботи Бензар Валентина Олександрівна, з навчально-виховної роботи Громенко В’ячеслав Сидорович, створювали атмосферу взаєморозуміння, співпраці, підгрунття для творчого потенціалу. Посіявши зернину знань у диші дитини, педагог не відразу побачить урожай. Але якісні зерна, вчасно закладені професійним майстром, завжди дадуть свої плоди.

Такі професіонали своєї справи як Мусатова Г.П., Полякова О.О., Петрина В.О., Івлева В.М., Поліщук О.В., Бабак Н.В., Хоменко Т.А. змогли виростити не одне молоде покоління майбутніх робітників нашого міста.

Увійшовши в самостійне життя , перші випускники Діріна С.І., Малихіна І.В., Волощук Л.О., Зеркаль І.П. продовжують передавати професійність,майстерність та любов робітничих професій наступним поколінням у стінах нашого закладу.

Склад колективу у перші роки функціонування закладу

Змінювалось життя, змінювалась країна …

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2003 року професійно-технічне училище №2 міста Южноукраїнськ Миколаївської області було реорганізоване в Южноукраїнський професійний машинобудівний ліцей.

07 жовтня 2014 року відповідно до наказу № 1078 Міністерства освіти і науки України від 24.09.2014 року та наказу №495 Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації від 05.08.2014 року було змінено найменування Южноукраїнського професійного машинобудівного ліцею у Державний навчальний заклад “Южноукраїнський професійний ліцей”.

Ми пишаємося нашим навчальним закладом, бо в ньому є і облаштовані майстерні, і кабінети спецдисциплін, і спортивний зал, де проходить більшість змагань серед учнів та навчальних груп. Кожен учень, обравши улюблену професію, може отримати гарні знання та корисно використати свій вільний час в ліцеї.