Цікаві поради від психолога, які допоможуть пережити карантин з дітьми

Навчальні заклади  закрили через пандемію коронавірусу, а багатьох дорослих відправили по домівках працювати віддалено. І тепер дітвора буквально “сидить на голові” у батьків. Чим же зайняти дітей, поки потрібно працювати? І як зробити так, щоб у дорослих не “злетів дах” на карантині?

Порада 1 – прогулянка для здоров’я

Піти гуляти з рідними. Підіть на прогулянку з дітьми, але не контактуйте з іншими.

“Але не просто пускайте дітей у двір або в гості до однолітків для “обміну вірусами”, а саме гуляйте сім’єю. Хоча б один годинку проведіть в парку чи сквері. Головна умова – поменше людей навколо”.

Так прогулянка дозволить поставити “дах” на місце, ходьба допоможе розім’яти спину і ноги, а сонце, свіже повітря і рух зміцнять імунітет. Зараз це важливо. До того ж, на вулиці можна вигадати набагато більше сімейних ігор та розваг.

Порада 2 – займіться фігурою

Поки спортзали “пішли” на карантин, влаштуйте собі тренування в домашніх умовах. Це дозволить зміцнити здоров’я, заспокоїти нерви, а також наповнить мозок дофаміном, ендорфінами та іншими корисними речовинами.

Тож присідайте, віджимайтеся від підлоги, качайте прес разом з дітьми. Можна влаштувати естафету. Тренуйтеся вдома з дітьми .

Порада 3 – релакс під музику

Якщо після сімейного тренування ви залишитеся в доброму здоров’ї, спробуйте наступний прийом: включіть музику і розслабтеся. Музична терапія допоможе вам .

Порада 4 – арттерапія

До речі, малювати ви можете разом з дітьми. Для цього заведіть собі спеціальний зошит, і кожен день пишіть хроніку “Як ми провели карантин”.

Порада 5 – поспівайте

Пісні допоможуть на час відволіктися від карантину, курсу валют, закриття метро і розважальних центрів. Не обов’язково влаштовувати виступи на балконах, як в Італії, але караоке в квартирі перед дітьми – непогана ідея.

Порада 6 – кінотерапія

Тільки не включайте фільми про віруси, хвороби, апокаліпсиси. Краще поставте якусь комедію. Приготуйте до фільму домашні сухарики чи какао з печивом і насолоджуйтеся затишним вечором.

(Укладач практичний психолог Фоміна В.)