Проведено педагогічну раду

28 листопада 2017 року в ліцеї проведено педагогічну раду на тему “Використання інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення якості професійної освіти”.

До порядку денного було включено питання: 1. Використання інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення якості професійної освіти. (Доповідач: методист Грищенко С.Г.) 2.Вільне програмне забезпечення та його використання в     навчально-виробничому процесі оповідач: викладач Гетьманець Ж.В.) 3. Веб-технології у навчанні  (Доповідач: викладач  Воротинцев Ю.О.)

Методист ліцею Грищенко С.Г. у своїй доповіді наголосив на актуальності теми, оскільки освіта має орієнтуватися  на перспективи розвитку  суспільства.  А це означає, що в сучасній освіті необхідно  застосовувати  найновітніші  інформаційні технології. Висвітив проблеми використання ІКТ у навчально-виробничому процесі та наголосив, що від компетентності педагогів залежить яких кваліфікованих робітників випускає  ліцей.

Грищенко С.Г. ознайомив присутніх з результатами опитування учнів, щодо наявності у них гаджетів, мобільного Інтернету та загалом готовності викоритостовувати їх на уроках. Присутні колеги дізнались про сучасні Інтернет-сервіси, з допомогою яких можна створювати хмари слів, QR-коди, різного роду інтерактивні вправи, кросворди, вікторини, тести , тощо.

Викладач інформаційних технологій Гетьманець Ж.В. познайомила присутніх з вільним програмним забезпеченням, яке, без Інтеренту за наявності комп’ютера, можна використовувати у навчально-виробничому процесі.

Воротинцев Ю.О., виклададач фізики та електротехніки, розповів присутнім про використання у навчальному процесі веб-технологій. Поділився досвідом створення власного блогу. його ведення, наповнення інформацією та використанням на уроках.

Вирішили:

 1. Заступнику директора з НВирР Чернієнко Н.І. та заступнику директора з НВихР Куришко Г.В. :
 • спрямувати роботу педагогічного колективу на: вдосконалення вмінь і навичок педпрацівників у сфері інформаційно-комунікаційних технологій; створення умов для забезпечення розвитку інформаційних компетенцій учнів.  Термін: постійно
 •  Оганізувати постійнодіючий семінар «Популяризація досвіду «Використання ІКТ в навчально-виробничому процесі».  Термін:  до 1 червня 2018 року
 1. Методисту Грищенку С.Г.:
  • провести навчання та майстер-класи з використання засобів сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Термін: грудень 2017 р. – лютий 2018 р.
  •  підготувати публікацію за темою педради та розмістити інформацію на сайті ліцею.                                              Термін: до 30 листопада 2017 р.
 2. Викладачам Гетьманець Ж.В. та Воротинцеву Ю.О. провести майстер-класи з використання вільного програмного забезпечення на уроках та створення і ведення блогів педагогами. Термін: грудень 2017 р. – лютий 2018 р.
 3. Викладачам-предметникам та майстрам виробничого навчання:  послідовно й активно впроваджувати в практику педагогічної діяльності сучасні інформаційно-комунікаційні технології навчання; з метою випереджувального навчання залучати учнів до створення презентацій, творчих проектів .
 4. Адміністрації  ліцею створити в ліцеї куточок вільного доступу до Інтернету                                                          Термін: до 1 березня 2018 року.

Присутні  подякували колегам за цікаві та змістовні доповіді.