До Дня пам’яті Героїв Крут

В історії України є багато трагічних сторінок. Але бій під Крутами займає серед них особливе місце. Цього року 29 січня Україна відзначає 101  рік визначного бою під Крутами. В історії ця битва зовсім невеличка і не є зразком військового мистецтва. Але вона це – символ нескореного духу нашої нації. Там у боротьбу з жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи не тримали в руках зброї – студенти Київського університету Святого Володимира та учні гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства,  їх було триста. І вони поклали голови за волю України.

29 січня 2019 року для учнів групи 34-е та 31-з  був проведений виховний захід, організований  класним керівником Фоміною В.С. та викладачем предмету “Захист Вітчизни” Повознюком М.М. Вірші, розповіді  супроводжувалися демонстрацією презентації та документальним фільмом “Герої Крут. Україна – забута історія. Крути – молода кров” та “Недооцінений урок історії. Герої Крут”, потім був диспут по обговоренню переглянутого матеріалу.

 

Наскрізними у заході були ідеї відродження тисячолітньої державницької традиції, соборності,  сили нескореного українського духу, присутні  мали змогу усвідомити  рядки української історії де вписано героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави на станції Крути, 29 січня 1918 року.