Формування патріотичної компетентності учнівської молоді. Сучасний погляд на патріотичне виховання

  31 жовтня 2018 року у ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” у форматі круглого столу пройшло засідання методичної комісії класних керівників, вихователів гуртожитку та бібліотекаря на тему “Формування патріотичної компетентності учнівської молоді. Сучасний погляд на патріотичне виховання”. Для діалогу  про те, які сьогодні мають бути форми і методи національно – патріотичного виховання, яка його якість, яка  роль громадських організацій у патріотичному вихованні учнівської молоді,  були запрошені гості: отаман громадської організації  “Буго-Гардова Січ” Попенко Маргарита Миколаївна, представник Гетьмана українського козацтва в Миколаївській області Недяк Олег В’ячеславович, військовий комісар Южноукраїнського міського військового комісаріату Нечай Вадим Миколайович, викладач предмета “Захист Вітчизни” Повознюк Микола Миколайович.

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят и в помещении

              Дискусія була дуже цікавою,  змістовною та потрібною, так як в умовах консолідації суспільства і в умовах викликів, які має наша держава,  питання патріотичного виховання має стратегічне значення. Про це і говорили присутні за круглим столом.

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят и в помещении

            Також члени методичної комісії опрацювали  Указ  Президента України від 13.10.2015 № 58013.10.2015 № 580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 – 2020 роки”,  додаток до наказу МОН від 16.06.15 № 164, проаналізували  відкритий виховний захід по патріотичному вихованню, який напередодні провела Гетьманець Ж.В. та прослухали доповідь на тему: «Виховання громадянина-патріота в педагогіці В.О. Сухомлинського та в сучасній освітній практиці», яку підготував Грищенко С.Г.,  після чого обмінялися думками з приводу почутого.
На данном изображении может находиться: 6 человек, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди сидят и в помещении

          Засідання пройшло динамічно, цікаво  у позитивній та невимушеній атмосфері.

           Відповідальна за роботу методичної комісії Фоміна В.С., яка вела круглий стіл, висловлює слова особистої  подяки  за допомогу в організації  круглого столу  Білому Юрію Івановичу, вчителю предмета “Захист Вітчизни” Южноукраїнської ЗОШ I-III ступенів №3, класному керівнику групи №30-е  Руді Світлані Василівні та майстру виробничого навчання Верчук Наталії  Анатоліївні.

 Цікаві  та потрібні матеріали для практичного використання у роботі за данною тематикою,  педагоги  можуть знайти за цими посиланнями:

http://shumsk-osvita.gov.ua/materiali-prezentacijnogo-seminaru-z-ukrainoju-v-serci-11-11-15-30-08-2017/

http://oipopp.ed-sp.net/node/17900

http://social-science.com.ua/article/385 – Етикет державних символів України: структура, принципи, норми