«Той травень в пам’яті людей»

73 роки як відлунали канонади запеклих боїв Другої Світової війни, поросли травою давні окопи. Але щороку, ми дякуємо ветеранам за мирне небо, за життя, за щастя і свободу, за нашу вільну Батьківщину.

Один день війни… Чого він коштував – знає тільки той, хто пережив його, хто переживає його знову і знову все своє життя.

7 травня 2018 року учні групи 26-е разом з класним керівником Мітченко Оленою Анатоліївною взяли участь у заході, присвяченому Дню Перемоги у  Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.

Від нашого навчального закладу привітали з  Днем Перемоги ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника бойових дій Федора Юхимовича Виноградова.

У роки Другої світової війни Федір Юхимович був покликаний на фронт зі шкільної лави. Воювати починав в Україні. Пройшов фронтовими дорогами зі сходу на захід. Нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями «За відвагу» і «За бойові заслуги».

Вручаючи квіти і продуктовий кошик, учні побажали ветерану міцного здоров’я і всіх благ.

8 травня 2018 року Олена Анатоліївна  провела у ліцеї захід «Той травень в пам’яті людей» (групи 26-е, 30-е та 32-с/а) з метою формування патріотичних почуттів гордості в учнів за старше покоління, повагу до учасників Великої Вітчизняної війни, сприянню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції та вболівати за майбутнє  країни.

Діти ознайомились з біографією та бойовими подвигами Ветеранів-земляків у роки Великої Вітчизняної війни. Кожен з ветеранів бойових дій ясно усвідомлював, що може загинути в будь-яку секунду, але раз за разом піднімався в бій, захищаючи свій дім, свою родину, свою Батьківщину від ворогів, тому що кожен  з них знав, «Що якщо не я, то хто ж».

Ми – українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів  у Другій світовій війні. Ми сьогодні шануємо  всіх живих,  і тих,  хто  пережив її, у кого й досі болять рани…

Ми пам’ятаємо про тих, хто не вернувся з битви.
Ми думаєм про вас, хто серед нас живих.
Ми будемо за вас свій отчий край любити
І на землі своїй лишати добрий слід.

Все менше й менше у такі свята
Ми бачимо тих, хто вистояв в броні
Тому говорим кожному сьогодні:
Дивись і слав їх в рідній стороні

Бо це не просто люди, це – Герої,
Це наша слава, гордість і краса.
Вони в житті не гнулись долі злої
Й зірками душ встеляли небеса.

Вони свої найкращі юні роки
Лишали на тяжких шляхах війни.
Щоб на землі царили мир і спокій,
Щоб всі країни в розквіті жили.