Архіви за місяць: Лютий 2020

Вшанування Героїв Небесної Сотні

Протягом  тижня з 18 лютого по 21 лютого 2020 рокув ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” відбулися заходи вшанування Героїв Небесної Сотні, з метою національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, формування шанобливого ставлення до історії українського народу та національної гідності та свідомості

    18 лютого учні групи №30-е та майстер виробничого навчання Верчук Н.А. підготували загальноліцейну лінійку-реквієм  «А Сотня відлетіла в небеса».   Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» були запалені свічки, а під звуки метроному всі присутні схилили голови у хвилині мовчання.

Читати далі… →

Попередження правопорушень серед неповнолітніх як засіб боротьби з підлітковою злочинністю

    20 лютого 2020 року практичним психологом Фоміною В.С. та вихователем гуртожитку Кравчук С.Л. була організована зустріч  учнів, які проживають у гуртожитку ліцея з інспектором з ювенальної превенції Южноукраїнського відділення поліції Шендрик А.М. та старшим інспектором Арбузинського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській області старшим лейтенантом внутрішньої служби Ольгою Буднік  на тему: «Попередження правопорушень серед неповнолітніх як засіб боротьби з підлітковою злочинністю».

Під час зустрічі  психолог Фоміна В.С. наголосила, що виховання молодого покоління – це виховання майбутнього кожної держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.
Працівники правоохоронних органів зазначили, що  боротьба зі злочинністю неповнолітніх є однією з найважливіших проблем українського суспільства. На думку багатьох вчених, зростання підліткової злочинності пов’язано, перш за все, з соціально-економічною кризою, що супроводжується деформацією фундаментальних морально-етичних цінностей. Зрозуміло, що успішне вирішення проблеми, пов’язаної зі злочинністю неповнолітніх багато в чому залежить від нормального соціального розвитку суспільства в цілому, і на сьогодні залишається однією з головних проблем.

Учні ліцею проявили велику зацікавленість до сучасної криміногенної обстановки у місті, задавали питання про наслідки, які тягнуть за собою ті чи інші відхилення норм поведінки.

Зустріч пройшла у формі діалогу у дружній атмосфері.

Педагогічні читання – 2020

Невід’ємною частиною методичної роботи нашого ліцею є педагогічні читання. Метою педагогічних читань є удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, оновлення інформаційного та методичного забезпечення навчально-виробничого та виховного процесу, впровадження нових технологій, форм і методів професійної підготовки учнів, сприяння творчому та професійному зростанню педагогів.

18 лютого 2020 року в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” відбулися педагогічні читання на тему «Організація освітньої діяльності педагога – передумова забезпечення якості освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти».

Метою заходу було узагальнення ідей педагогічного новаторства в теорії і практиці педагогів ліцею з метою історико педагогічного – процесу, виявлення продуктивних ідей, що можуть бути адаптовані в сучасному освітньому просторі.

Із вступним словом виступила методист ліцею Савченко С.І., яка зазначила, що модернізація системи освіти потребує нових підходів  до змісту і організації  навчання на різних рівнях.

Читати далі… →

Урок мужності “Афганістан! Ти – вічний біль!”

      З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих військовослужбовців. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Традиційно 15 лютого в ДНЗ “Южноукраїнський професійний ліцей” вшановують пам’ять воїнів-інтернаціоналістів. В групах пройшли години спілкування з переглядом відео матеріалів, у бібліотеці організовано тематичну виставку.

Викладач предмета “Захист Вітчизни” Повознюк М.М. 13 лютого 2020 року провів урок мужності “Афганістан! Ти – вічний біль!”, на який було запрошено воїнів-інтернаціоналістів Фодченка М.І. та Козерацького В.І.

Читати далі… →

День Святого Валентина

Це свято відмічають порівняно недавно, але воно припало до душі не тільки молоді, але і всім, чиї серця відкриті для любові та романтики. У четвер, 13 лютого 2020 року, учні і викладачі ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» відсвяткували день Святого Валентина.

Читати далі… →