Архіви за день: Лютий 28, 2018

Перший випуск 2018 року

22 лютого 2018 року в Державному навчальному закладі «Южноукраїнський професійний ліцей» відбувся випуск  учнів групи №24 за професією  Слюсар з ремонту автомобілів.

Свято підготували  класний керівник Марініч Ю.В., майстер виробничого навчання ВойченкоП.Д. Ведучими свята були учениці групи №33-пр Бачурська Юлія та Полякова Юлія, допомагав з музичним супроводом учень групи №26 Сирота Дмитро .

Директор ліцею Невідомий С.В. щиро привітав учнів, педагогів, батьків  з урочистим святом випуску,  з  успішною здачею випускних екзаменів, захистом дипломів і побажав щасливої дороги в доросле життя.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернієнко Н. І.  зачитала наказ про випуск учнів та привітала випускників з отриманням диплому кваліфікованого робітника та  атестатів про повну середню освіту.

 

Викладач спецдисциплін Ничепуренко  Н.Х. виступила з промою: ” З цього дня ви стаєте дорослими людьми, а це дуже відповідально. Вам доведеться самостійно приймати рішення, і тільки від вас самих тепер залежатиме подальше життя. Ви – молоде покоління, яке приходить на зміну нам, і від того, як ви побудуєте своє життя, буде залежати життя всього суспільства. З сьогоднішнього дня на вас лягає відповідальність за майбутнє.”

Майстер виробничого навчання Верчук Н.А. привітала випускників та всіх присутніх піснею “Мама”.

Бажаємо всім випускникам  щасливої життєвої дороги, хороших друзів та помічників в роботі, яку ви для себе обрали, і, звичайно, лише легких випробувань!

Міжнародний день рідної мови

27 лютого 2018 року в ліцеї викладачем української мови та літератури Ніколаєнко Л.І., а також ученицями Терещенко Аллою та Жученко Іриною проведено тематичну лінійку з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

Читати далі… →